istanbul escort

ECZANELERDE POŞET ÜCRETSİZ

ECZANELERDE POŞET ÜCRETSİZ
Bu içerik 0 kez okundu.

1 Ocak 2019'da marketlerde başlayan ücretli poşet uygulaması sürerken, eczanelerde ise poşetten ücret alınıp alınmayacağı konusunda henüz bir karar verilmedi. Ordu Eczacılar Odası Başkanı Hakan Öztekin ise şuan için Ordu'daki eczanelerde poşetten ücret alınmadığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının eczanelerde poşetlerin ücretsiz olması için bir çalışma yürüttüğünü ancak henüz net bir sonuç olmadığını aktaran Öztekin, oda başkanlarının bakanlıkla bir toplantı yapacağını ve asıl kararın bu toplantı sonrasında netleşeceğini dile getirdi.

"Beklemedeyiz"

Eczanelerin şuan Ordu'da poşetlerden ücret almadığını söyleyen Öztekin; "Eczanelerde poşetlerin paralı olup olmaması konusunda biz ilgili bakanlıkla görüşme sağladık, mutabakata varılıp, yazılı halde bize bildirilecek. Perşembe günü (bugün) bakanlıkla kaç mikronun altının ücretsiz olacağı ya da tamamının mı ücretsiz olacağını görüşeceğiz. Bakan bey eczanelere poşetin ücretsiz olacağına dair söz verdi. Ancak bunun netleşmesi için Ankara'da toplanıyoruz. Konuyla ilgili bir istişare yapacağız. Genel hatlarıyla o günden sonra belli olacak. Elimizde bir veri olmadığı için şuan eczanelerde poşetten ücret alınmıyor. Bizim tasarıdan çıkarılmamız söz konusu. Zaten pos cihazlarımız henüz ayarlanmadı. Bunun 31 Mart'a kadar süresi vardı. Beklemedeyiz. Vatandaşlarımız eczanelerde şuan poşet parası vermiyor." dedi.

Şuan eczanelerde verilen poşetlerin yanı sıra marketlerde ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda reyonlardaki küçük poşetler kapsam dışında. Tekstil, çok kullanımlık poşetler, bazı bitkilerin satışında kullanılan sapsız poşetler, kuru temizleme, kargo poşetleri de ücretsiz olarak veriliyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!