“Domates, patlıcan satıyorlar!”

“Domates, patlıcan satıyorlar!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “devlet şeker fabrikası işletir mi diyenler, şimdi lokanta işletmeye talip” dedi.

Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Sarayın gözüne girmek isteyen tüm bakanların ve tüm AKP yetkililerin gözü İstanbul’un üzerinde. Her geçen gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilerini tırpanlayacak bir tuhaf kararla karşımıza çıkıyorlar. Tuhaflıklardan bıktık artık” diye konuştu. Torun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Ülkenin tüm değerlerini ve varlığını sattınız, şimdi gözü buraya mı diktiniz, burayı da mı birilerine satmak için plan yaptınız?” diye sordu.

Yaptığı yazılı açıklamada Seyit Torun şunları söyledi.

“Madem saray kamu kurumlarını kamu işletmelerini, kamu varlıklarını daha iyi işletmek, daha verimli çalıştırmak istiyor, şeker fabrikalarını neden sattınız? Neden savunma sanayini feshetmek anlamına gelen tank palet fabrikasını sattınız?  Belediye varlıklarını ve belediye başkanımızı rahat bırakın, madem verimlilik arıyorsunuz şeker fabrikalarını çalıştırsaydınız, tank palet fabrikasını geri alın ve çalıştırın.

Erdoğan ve yandaşları şeker fabrikalarını satarken “devlet şeker üretir mi?” diyordu. Şimdi devlet bırakın fabrika işletmeyi lokanta işletmeye talip. Zaten Erdoğan “devlet şeker üretir mi” dedikten hemen sonra devlet eliyle ülkede domates patlıcan satmaya başladılar ya, o da ayrı bir konu…”

İmamoğlu’na mobbing

Torun, “AKP yetkilileri ve saray çevreleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’nin kazanmasını hala hazmedebilmiş değil. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gibi davranıyor ve tüm saray çevreleri de emrinde hareket ediyor” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!