DOĞA'YI YAŞATALIM

DOĞA'YI YAŞATALIM
Bu içerik 0 kez okundu.

Mitokondriyal Miyopati teşhisi konan ve henüz 3 yaşına yeni giren minik Doğa 62 gündür Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Çocuk Yoğun Bakım Düzey ’de yatıyor. Ailesinin Doğa’yı evlerine götürebilmesi için ev tipi solunum cihazı alması gerekiyor ancak ailenin o cihazı alması için maddi gücü kalmadığından hayırseverlerden yardım bekliyorlar.

 

Altınordu İlçesi’nde yaşayan 2 çocuklu Yetim ailesi, 1,5 yıl önce Mitokondriyal Miyopati teşhisi konan 3 yaşındaki kızları Doğa’nın devam eden tedavisini bundan sonra evlerinde sürdürebilmek için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

Ordu’nun Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışan Baba Sinan Yetim’in çocuğunun tedavisi için ev hanımı eşi Gizem Yetim ile sürekli hastanelerde olması nedeniyle 8 yaşındaki diğer çocukları D.Y.’den  ayrı kalıyor, görev yaptığı  işlerinde de aksamalar yaşıyor.

Yurt dışından getirilen bazı ilaçların masrafları, çocuğunun evde bakılabilmesi için hayırseverlerin yardımlarını bekleyen aile minik Doğa’nın sağlığına kavuşacağı günleri dört gözle bekliyor.

Yetim ailesinin durumu AHBAP Ordu Sözcüsü ve aynı zamanda Türkiye Engelliler Konfederasyonu tarafından Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan’a iletildi. Zaman kaybetmeden hemen Yetim ailesi ile iletişime geçen İşbakan, AHBAP Platformu olarak Ordu Valiliği’ne Doğa’nın ailesi için seslerinin duyurulması ve yardım için talepte bulundu.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ