“Doğalgazın ve şehirleşmenin önünü açıyoruz”

“Doğalgazın ve şehirleşmenin önünü açıyoruz”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Doğalgazın alt yapısını oluşturmak ve ulaşım sorununu çözmek için harekete geçen Gülyalı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi yol ağında bulunan Turnasuyu Mahallesi Yalı mevkiindeki kapalı caddeyi de kendisi açmaya başladı.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Turnasuyu Mahallesi Yalı mevkiinde bulunan ve Altınordu ilçesinden başlayan Ziya Gökalp Caddesi’nin ilçe sınırlarında kapalı bulunan güzergâhta çalışmaların başlanacağını duyurmuştu. Ordu Büyükşehir Belediyesi yol ağında bulunan uzun süredir açılması beklenen güzergâhta çalışmalar uzayınca Belediye Başkanımız Ulaş Tepe’nin talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü harekete geçti.

Yılan hikayesine dönmüştü

Uzun süredir resmî yazışma süreçleri devam eden ancak bir türlü açılamayan, Ordu-Giresun Karayolu ve Mimar Sinan Caddesi arasında kalan Ziya Gökalp Caddesi tamamı Gülyalı Belediyesi imkânlarıyla başlatılan çalışmayla açılmaya başladı. Dün itibarıyla ilk kepçenin vurulduğu fındık ocaklarıyla kaplı olan cadde, belediye ekiplerince açıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapısının tamamlanarak trafiğe açılması bekleniyor.

“Engelleri kaldırıyoruz”

Çalışmaları yakından izleyen ve gerçekleştirilen hizmetlerin ilçenin geleceğine yönelik olduğunu belirten Başkan Tepe, “Gülyalı’yı geleceğe taşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’in doğalgazı ilçemize kazandıracağı sözüne istinaden doğalgazın önündeki engelleri kaldırıyoruz. Bugün birçoğu fındık bahçesi görünümündeki bu alanları nakış nakış işleyerek yatırımcıları bölgeye çekeceğiz. Beş yıl içerisinde bu alanda modern bir şehirleşmenin hayata geçtiğini göreceğiz” dedi.

Yakıttan ve zamandan tasarruf

Hizmet için sabırsızlandıklarını belirten Başkan Tepe, şunları söyledi;

“Resmî yazışma süreçleri maalesef çok zaman alıyor. Gülyalı’nın her bir noktasında ulaşım konusunda çok ciddi mesafeler kaydediyoruz. Mevcut yollarımızın alt yapısını güçlendirirken bir taraftan da yeni yolları ulaşım ağına katıyoruz. Hemşehrilerimizin yakıttan ve zamandan tasarruf ettirecek çok sayıda yolu Büyükşehir belediyesine ait olmasına rağmen kendi imkânlarımızla açarak hizmete sunuyoruz.

2 km.lik yeni cadde

Hemşehrilerimizden yoğun talep gelen buradaki çalışmayla yepyeni bir caddeyi ilçemize ve Turnasuyu Mahallemize kazandırıyoruz. 15 metre genişliğinde yaklaşık 2 km uzunluğundaki güzergâhta çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Hemşehrilerimiz arazilerine ulaşamadıkları için ev yaptıramıyordu. Bu caddenin açılmasıyla bu bölge de yapılaşmada artış yaşanmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!