Diyette ekmek tartışması!

Diyette ekmek tartışması!
Bu içerik 0 kez okundu.

Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Seda Demetgül, diyet yapanların ekmeği kesmesine gerek olmadığını belirterek, “Hiçbir besin tek başına kilo aldırıp zayıflatmaz” dedi.

Ekmeği kesmenin tek başına çözüm olmadığını belirten Diyetisyen Seda Demetgül, şunları söyledi;

“Sonuçta evet ekmeği kestiniz ama ekmek yerine geçen besinleri tüketmiyor musunuz? Pilav, makarna, patates, mısır, leblebi, çorba tüketiyoruz. Mucizevi hiçbir besin yoktur. Hemen zayıflatsın ya da hiçbir besin sadece ağırlık artışına neden olmaz. Her besin uygun porsiyonlarda tabi ki günlük diyetimizde yer alabilir. Diyette meyve yenmeli midir? Meyve tabi ki şekerli bir besin ama bunun yanında birçok vitamin ve mineralin de kaynağıdır. Ölçülü porsiyonlarda meyvelerde diyetimizde bulunması gereken bir besin grubudur.

Porsiyon kontrolü

Özel durumlar haricinde zayıflamak amaçlı yapılan bir diyet sürecinde size özel hazırlanan bir program ile belirli porsiyonlarda olduğu takdirde karbonhidrattan zengin besinleri tüketmekten kaçınmamıza gerek yoktur.

Her besinin fazlasını tüketmekten kaçınmalıyız. Bir besinden tamamen uzak kalmaya çalışmak diyetin sürdürülebilirliğinin engelleyecektir. Zayıflamak istiyorsak en önemli yapabileceğimiz porsiyon kontrolüdür. Günlük diyetimizin sağlıklı bir bireyde yüzde 55-60’ı karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Bu değer bireylerin kan ve diğer yapılan tetkikler sonucuna göre değişiklik gösterebilmektedir ve böyle durumlarda bir beslenme ve diyet uzmanı tarafından bireye özgü bir programla günlük beslenme düzenlenmelidir.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
“ÖNCE ALT YAPI”
“ÖNCE ALT YAPI”