DİKKAT SINAV VAR!

DİKKAT SINAV VAR!
Bu içerik 0 kez okundu.

15-16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na öğrencilerin huzur ve güvenli bir ortamda girebilmelerini sağlamak amacıyla Ordu Valiliğince birtakım tedbirler alındı.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na yönelik alınan tedbirler, Vali Seddar Yavuz imzasıyla ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilerek, sakin bir sınav ortamı oluşturulması için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Valilikten yapılan açıklamada; "Sınavın başlangıç ve bitiş saatleri arasında; Otoların klakson çalmaları, Düğün, asker uğurlama vs. konvoy oluşturulması, Bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılması rica olunur."

Öte yandan sınav yapılacak okulun çevresine sınav günü hiçbir vasıtanın park ettirilmeyeceği, okul zil seslerinin kapatılması, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sınav merkezlerine gidecek güzergahlardaki toplu taşıma seferlerinin düzenli yapılması, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerekli sağlık tedbirlerinin alınması, Her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın, öğrencilerimize sakin bir sınav ortamı oluşturulması bakımından hassasiyet göstermeleri hususlarında uyarılarda bulunuldu.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor