Dijital dönüşümde Avrupa’dan başarılıyız

Dijital dönüşümde Avrupa’dan başarılıyız
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Muhasebeciler Odası tarafından Ordu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine e-fatura başta olmak üzere çeşitli konularında bilgilendirme semineri verildi.

Seminerde konuşan Oda Başkanı Bahadır Baş, “Bugün burada genel bir bilgilendirme, 509 nolu tebliğ ile gelen bazı düzenlemeler var. Ticaret ve Sanayi Odası bizim en büyük partnerimiz ilin en büyük odası. Biz sizin üyeleriniziniz işlerini yapıyoruz, sizlerin sayesinde evimize ekmek götürüyoruz. Bu yüzden ordu Ticaret ve Sanayi odası ile bir proje yaparak, hiçbir ücret almadan yeni üyelerinize 3 ay da bir eğitim vermek istiyoruz. Bundan sonra belirli periyotlarda bu odanın üyelerine bilgi transfer etmek istiyoruz. Bunu başarabilirsek size de katkı sağlamış oluruz” dedi.

“Bütün odalar, bütün STK’lar, bütün ticaret işletmeleri artık dijital dönüşümde kendi payını almak zorunda” diyen bahadır Baş; “Eğer buna ayak uyduramazsanız, eğer buna dönüşüm sağlayamazsanız maalesef ticari yaşam hepimizi bu değişime uyum sağlayanların dışında bırakacak. Biz şu anda dijital dönüşümün, elektronik dönüşümün, yapay zekânın olduğu bir çağdayız. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Gelir İradesi Başkanlığı çok güzel çalışma içerisindeler. Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı