“Devlet parayı verecek şirketi kurtaracak!”

“Devlet parayı verecek şirketi kurtaracak!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Sözcü Gazetesi yazarı Nedim Türkmen devletin yurt içindeki özel şirketlere ortak olmasını sağlayan düzenlemesini yorumladı. Türkmen, "Birçok şirket iflas noktasında. Devlet parayı verecek ve şirketi kurtaracak" diye konuştu.

Sözcü Gazetesi yazarı Nedim Türkmen devletin yurt içindeki şirketlere ortak olmasının yolunu açan düzenlemeyi sozcu.com.tr okurları için yorumladı.

Türkmen, Hazine’nin BOTAŞ ve offshore gibi enstrümanlarla daha önceden yurt dışındaki şirketlere ortak olduğunu söylerken yurt içindeki şirketler için düzenlemenin yeni olduğunu vurguladı.

Batan şirketlere devlet ortak olacak

Yeni düzenlemenin borçlu ve iflas noktasındaki şirketler için çıkarıldığını söyleyen Türkmen, “Sermaye güçlüğü yaşayan şirketlere devlet ortak olacak” diye konuştu.

Türkmen düzenlemenin zordaki inşaat şirketleri için yapıldığını düşündüğünü söylerken, “Turizm Tanıtma Ajansı’nın da ortak olma yetkisi vardı tepkiler üzerine bu kaldırılmıştı. İnşaat, enerji şirketleri zor durumda ‘bizim elde kalan konutları devlet alsın’ gibi bir anlayışları var. Şirketler zor durumda kredi alamıyorlar, sermaye bulamıyorlar. Devlet parayı verecek ve şirketi kurtaracak” diye konuştu. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!