DESTİCİ, FINDIĞA 21 TL İSTEDİ

DESTİCİ,  FINDIĞA 21 TL İSTEDİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu’da yaptığı açıklamada, fındık fiyatının en az 21 lira olarak açıklanmasını beklediklerini söyledi.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu'daki yeni il binasında basın toplantısı düzenledi. Ardından partiye yeni katılan vatandaşlara rozetlerini taktı.

 

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Destici, 86 yıl sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Destici, fındık fiyatıyla ilgili de geçen sene Ordu'ya geldiklerinde de fındık meselesini konuştuklarını hatırlattı.

“21 Liranın üzerinde olmalı”

Fındık fiyatlarına da değinen Destici; "Bu sene artan enflasyon rakamlarını, girdi maliyetlerini ve en önemlisi sezon başlamadan önce fındığın piyasada 23-24 liraya kadar dönem dönem satıldığını da gördük. Geçtiğimiz yılki rekolteye göre bu yıl rekolte biraz daha düşük. Onun için biz Büyük Birlik Partisi olarak bütün bunların dikkate alınarak fındık fiyatının en az 21 lira olarak açıklanmasını, yani 21 liranın üzerinde olmasını beklediğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.

Mustafa Destici, fındıkta dünya üretiminin büyük bir kısmının Türkiye'de olduğuna da değinerek; "Bugüne kadar maalesef bunun sanayisinin yeteri kadar kurulamamış olması başka bir mesele ve problem. İnşallah bunun da temelleri atılmalı. Çünkü Karadeniz Bölgesi yoğun göç veren bir yer. Bu tesisler burada kurulursa göç de durdurulmuş olur ve insanlar doğduğu yerde doymuş olur." şeklinde konuştu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu Valisi Tuncay Sonel'e de hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı