Deli numarası da sökmedi!

Deli numarası da sökmedi!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ceren’in katiline ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

 

Ordu'da, önce üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren, bir gün sonra da kendisini yakalayan 2 polisi bıçakla yaralayan Özgür Arduç hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

3 Aralık 2019 günü akşamı çalıştığı bale salonundan çıkıp eve giden üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i takip edip, evine girdiği sırada bıçaklayarak öldüren cezaevi firarisi Özgür Arduç’un yargılanmasına Ordu Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

“Soyunayım mı?”

Duruşmada, sanık Özgür Arduç'un cezai ehliyetiyle ilgili Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden cezai ehliyetinin tam olduğuna ilişkin hazırlanan heyet raporu okunarak dava dosyasına eklendi.

Duruşmaya Van'daki cezaevinden ses ve görüntü bilişim sistemi aracılığıyla katılan zanlı rapora itiraz ederek, “akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi. Arduç; “Burada memur olmasa gözünüzün önünde soyunurum görürsünüz akıl sağlığımın olup olmadığını. Raporda 'aklım yerinde' deniyor. Deli olmam için ne yapmam gerek. Hangi doktor raporu vermiş? Ruh ve Sinir Hastanesi'ne gittim, doktor beni anlamadı, ben de onu anlamadım. Akıl sağlığım yerinde değil, yeniden rapor aldırmak istiyorum. Madem rapor vermiyorsunuz, beni hastanede yatırın” diye konuştu.

En ağır ceza

Mahkeme heyeti katil zanlısının yeni rapor talebini red ederken, Ceren’in ailesine de son sözlerini sordu.

Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, zanlının mahkemeden bu kadar talepte bulunmasına itiraz ederken, anne Güfer ve kızı Gizem Özdemir ise “Sanık kaçmaya çalışıyor akıl sağlığı ile ilgili talebini reddediyorum. Onun en ağır cezayı almasını talep ediyorum" dediler.

Mahkeme heyeti Ceren’in katilini ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Cezadan indirim de yapmadı.

“Tek tesellimiz verilen ceza”

Karar sonrası açıklamalarda bulunan Ceren Özdemir’in ailesinin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, “Sonuç olarak mahkeme verdiği kararda canavarca hisle kasten öldürme suçundan dolayı sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Yine sanığın sabıkalı geçmişi, pişman olmaması ve geçmişi dikkate alınarak cezasına indirim yapılmama kararı alındı. “ dedi.

Poyraz, “Elbette verilecek hiçbir ceza ailenin acısını ortadan kaldırmayacaktır. Teselli eden şey ise Türk Ceza kanununda öngörülen en ağır ceza verildi. Adalet tecelli etti.” Diye konuştu.

Karar duruşma salonunda bulunanlar tarafından alkışla karşılanırken, katil Özgür Arduç, "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs" suçundan, 10 Şubat'ta tekrar hakim karşısına çıkacak. Adnan Alparslan/Yılmaz Ülgü (Ordu Hayat)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!