"ÇÖP İHALESİ, ÇOCUK OYUNCAĞINA DÖNDÜ"

Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak da, Altınordu Belediyesinin çöp ihalesine değinerek; "Bu iş çocuk oyuncağına döndü. Çöp ihalesinden pis kokular geliyor." dedi.

 

İhale ile ilgili görüşlerin kulak arkası edildiğini söyleyen Dalak, "Yapılan ihalenin iptal edilmesi tamamen usulsüz yapıldığını göstermektedir' diyerek, bu işin takipçisi olacaklarını belirtti.

"Yapılan ihale yasal değildir"

Altınordu Belediyesi tarafından çöp ihale sürecinin suistimal edildiğini aktaran Dalak, şunları kaydetti; "Altınordu Belediyesinin çöp ihalesi çocuk oyununa döndü, çöp işini pazarlık usulü ile ALBEL üzerinden Fatsa Belediyesine hizmet veren firmaya teslim edileceği farklı firma ismi kullanarak önceden plakasına kadar belli aynı araçların kullanılacağını öğrendik. Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyelerimizin ihale ile ilgili görüşleri son iki toplantıda dile getirildiği halde kulak ardı edilmiştir. Daha önceki firma ile sözleşme bitiş tarihi bilindiği halde yasal ihale süreleri dikkate alınmayıp, hatta sürenin geçmesi için beklenip neden ihale süreci zamanında başlatılmadı. Şimdi ise çöp toplama işinin aciliyeti bahane edilerek tüm bu süreç suiistimal edilmektedir.Yapılan bu ihale şimdi neden iptal edilmiştir!!! Yapılan ihalenin iptal edilmesi tamamen usulsüz yapıldığını göstermektedir. Bir usulsüzlüğe bir usulsüzlük daha ekleyip ihaleyi kendi yandaş firmasına verip söz verdikleri gönül belediyeciliği yapacaklar. İhalelerin açık şeffaf basın karşısında yapılmalıdır. Asla yapılan ihale ne yasaldır ne de etiktir. CHP yapılan usulsüzlüklere her zaman karşısında olacak usulsüzlükleri önlemek için mücadeleye devam edecektir.  CHP olarak meclis üyelerimizle bu işin takipçisi olacağız."

Haber merkezi

 

                                                                                               

 

 

            

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA