“Çoklu baro, FETÖ projesidir!”

“Çoklu baro, FETÖ projesidir!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, hükümetin ısrarcı olduğu çoklu Baro sisteminin bir FETÖ projesi olduğunu söyledi.

Barolar Birliği ve İl barolarının tamamının, sivil toplum örgütlerinin neredeyse tamamına yakınının karşı olduğu yeni sistemle ilgili hükümetin tavrı ve kararlılığı netleşmeye başladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, baroların mevcut yapısının Anayasa’ya aykırı olduğunu savunarak, “Tek parti olsun, tek sendika olsun ne demekse, tek baro da o demek” diyerek, barolarla ilgili yasa değişikliği teklifinin çerçevesini netleştirdi.

“Üniter devlete darbe!”

AK Partili Bülent Turan’ın bu açıklamasına ilk tepki Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz’dan geldi. Poyraz, “Türkiye Cumhuriyeti üniter devlettir. Barolar yasama, yürütme ve yargıdan oluşan üç erkten yargı erkinin asli ve kurucu unsurudur” diyerek, şu açıklamayı yaptı:

“Çoklu Baro üniter devlete vurulacak en büyük darbedir. FETÖ projesidir. Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Adam, AMA Çoklu Baro...” Gözde Özgür/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor