Çocukların dişleri çürümesin diye!

Çocukların dişleri çürümesin diye!
Bu içerik 0 kez okundu.

            Ordu Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi’nde çocukların diş sağlığını korumak için flor uygulamaları ve fissür örtücü işlemler ücretsiz olarak veriliyor.

Çocuklarda Ağız ve Diş bakımı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mesut Saka ve Ordu A.D.S.M. Başhekimi Dt. Yasemin Akarsu çocukların ağız ve diş sağlığında flor uygulamaları ve fissür örtücü uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Açıklamada, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin temel ve en önemli aşamalarından olan koruyucu diş hekimliği uygulamalarından; flor uygulamaları ve fissür örtücü işlemlerin Ordu Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Diş Hekimlerince ücretsiz olarak yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi;

Sağlıklı dişler için…

“Ebeveynler olarak sizleri çocuklarınızın sağlığı için Ağız ve Diş sağlığı merkezimize davet ediyoruz, anne babalar olarak önemseyin ve lütfen ihmal etmeyin. Koruyucu diş hekimliği ilk dişlerin ağızda sürmesinden itibaren başlar.      

             Çocuklarda en yaygın ağız ve diş hastalığı olan diş çürükleri ile ilgili tedbirlerin küçük yaşlarda alınması gerekmektedir.  Diş çürüklerinden korunmada; sağlıklı beslenme, düzenli diş fırçalama, diş hekimi kontrolü ve florür - fissür örtücü gibi koruyucu uygulamalarının birlikte gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Diş yüzeyine uygulanan florürün, çürük oluşumunu önleyici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Florürlü vernik her yaşta güvenle kullanılabilen koruyucu yöntemlerden biridir.  Florürlü vernik 6 aylık aralarla yılda iki kez, çürük risk düzeyi yüksek olan çocuklarda ise 3 aylık aralarla yılda dört kez uygulanabilir.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Veteranlar dertli...
Veteranlar dertli...