istanbul escort

Çifte protokol!

Çifte protokol!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) arasında Sanayi Odaklı Lisansüstü Tez İş Birliği ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği olmak üzere iki protokol imzalandı.

Ordu Üniversitesi Başkanlığında 3’cüsü düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı. Toplantıya ODÜ Rektörü Tarık Yarılgaç, OTSO Başkanı Servet Şahin, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, İş Adamı Necdet Gürsoy, Rektör Yardımcıları ve diğer Danışma Kurulu Üye Temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Ordu Üniversitesi Rektörü Tarık Yarılgaç; “Yaklaşık bir haftadır Fatsa’da Deniz Bilimleri Fakültesi önderliğinde, 48 lider firmadan oluşan kariyer günlerini gerçekleştiriyoruz. Bu kadar büyük firmalar üniversitenin ve bölgenin gelişmesi için gelebiliyorlarsa bunlar çok değerli ve farkındalık oluşturacak işlerdir. Bunun biz tüm il genelinde de kabul görmesini, karşılık bulmasını arzu ediyoruz. Bugün toplantımızın esas gayesi danışma kurulunda sizlerin fikirlerini almak. Herkes üzerine düşen görevi alarak neler yapılması gerektiğine bakacağız.” Dedi.

 Yarılgaç, kişi ve kurumların üniversitelere gelmesi gerektiğine de dikkati çekerek, şöyle konuştu;

“Başka türlü ne sanayinin, ne toplumun, ne de sosyal kültürel hayatın gelişmesi mümkün olmayacaktır. İmzaladığımız protokoller inşallah bunlara vesile olacaktır. Bir işin merkezinde bilim varsa, bilimin merkezi de üniversitelerdir. Üniversiteler üretecek, fakat üniversitelerle başta STK’lar olmak üzere, özel sektör temsilcileri, araştırma kuruluşları AR GE temsilcilikleri işbirliği yapmalıdır. Bunun için biz zaten çalışıyoruz. Bütün akademi personelimizin de esas gayesi budur.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!