CHP'DE İLK ADAY OSMAN GÜNGÖR

CHP'DE İLK ADAY OSMAN GÜNGÖR
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Kongresi öncesinde adaylığını açıklayan ilk isim eski il başkanı Osman Güngör oldu.

16 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak olan CHP Ordu İl Kongresi'nde 460 delegenin oy kullanması beklenirken, Osman Güngör, dün parti binasında adaylığını açıkladı.

Sevgi ve saygı kültürünü bir adım daha ileriye götüreceklerini söyleyen Güngör, "Bundan sonraki işim CHP'yi iktidar yapmak. Bunu başaracağımıza inanıyorum." dedi.

"Bizim kapımız herkese açık"

Güngör, şunları kaydetti; "Bugüne kadar kongreler hep çekişme ve kavgalarla süregelirdi. Ama CHP'liler kongrelerini her ilde bilinçli bir şekilde yapıyor. Bizde bu süreci Ordu'da birlikte yaşayacağız. Sevgi ve saygı kültürünü bir adım daha ileriye götüreceğiz. Biz bugün tek yumruğuz. Yönetimdeki arkadaşlarımızın birinci görevi önümüzdeki seçimleri kazanmaktır. Biz aklı tekrar yerine koyacağız. CHP'den olmayanlara karşı bakışımız negatif değil. Bizim kapımız herkese açık. Bizim kalbimizde vatan sevgisi var. Cumhuriyeti biz kurduk ve devam ettireceğiz. Bundan sonraki işim CHP'yi iktidar yapmak. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Geçmiş dönemde çalışıp ters düştüğüm arkadaşlarımdan özür dilerim. Biz aynı ailenin insanlarıyız. Bir yıl içerisinde parti içinde kimse kimseyle küs kalmayacak. Halkımızın sorunlarını dile getireceğiz. Mahalle delege kavgalarının sona ermesi için bir yöntem bulmalıyız.

"Üye sayımızı 20 bine çıkaracağız"

Pırıl pırıl genç arkadaşlarımızla siyasete giriyorum. 2. dönem il başkanlığım olacak. Hiç yorulmayacağım. Pazar günü yapılacak kongrede başkanlık görevini talep ediyorum. 21 kişilik çalışma ekibimiz var. 8 bin üyemiz var, bizim hedefimiz 20 bin. Önümüzdeki seçimlerde 20 bin kişilik bir Ordu'yla çalışmamız lazım. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde birlik ve beraberliği yakalayamadığımız için 4-5 tane ilçemizde seçim kaybettik."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!