CHP 96 YAŞINDA

CHP 96 YAŞINDA
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 96. yılı Ordu'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

CHP’nin kuruluşunun 96. yılı Ordu’da de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak Altınordu’da Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Atatürk Anıtına çelengi CHP Ordu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kaptanoğlu sundu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.          

"İlkelerin savunucusu olacağız"

'Bizler herkesin özgür, mutlu ve refah içerisinde yaşadığı bir Türkiye yaratma hedefine ulaşmak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz' diyen Kaptanoğlu, şunları kaydetti; "Hepimizin bildiği, gördüğü gibi, ‘güçlüyüz’ demekle güçlü ülke olunmuyor. Ülkeleri güçlü yapan çok önemli değerler vardır; “özgürlükler”, “demokrasi”, “hukukun üstünlüğü “ve” insan haklarına saygı” gibi ilkeler çağdaş demokrasilerin temel prensipleridir. Bu ilkeler Cumhuriyet Halk Partisinde var olup, ilelebet bu ilkelerin savunucusu olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 96.kuruluş yıl dönümünü ve İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılını kutlarım." dedi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!