Çevreye duyarlı dokunuş

Çevreye duyarlı dokunuş
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlardan hizmet alan Engelli, Yaşlı, Kadın ve Çocuklar ile Ordu Çocuk Hakları Komitesi üyeleri ve bağlı kuruluş müdürleri, personelleri ve İl Müdürü Ender Yanık, çevre temizliği yaptı.

 

Doğal kaynakları koruma altına almak, yaşadığımız çevreyi temiz tutmak ve geri dönüşümde farkındalığı artırmak amacıyla Durugöl Mahallesinde bulunan Spor Salonundan başlayarak Akyazı Mahallesindeki Gazi Köprüsüne kadar olan sahilde ellerinde poşet ve eldivenlerle eşzamanlı olarak atık çöpleri toplayarak çevre temizliği yaptılar.


İl Müdürü Yanık; “Etkinlik sayesinde büyük ailemizin kıymetli üyeleri Yaşlılarımız, Engellilerimiz, Kadınlarımız ve Çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımıza çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak amaçlandı.”dedi.

Etkinlik ile hem çevre temizlendi hem de daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için farkındalık yaratılmış oldu. Eldivenleri takan katılımcılar ve çocuklar çöp poşetlerini de alarak sahilde bulunan çöpleri türlerine göre topladı.

Haber merkezi
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor