Ceren’in katili yeniden hakim karşısında

Ceren’in katili yeniden hakim karşısında
Ceren’in katili yeniden hakim karşısında Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Özgür Arduç, yaraladığı iki polis memuru ile ilgili de bugün yeniden yargılanacak.

Sanık Arduç, Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaraladığı gerekçesiyle hazırlanarak Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iki ayrı iddianame kapsamında açılan "polisleri bıçakla yaralamasına ilişkin dava"da bugün hakim karşısına çıkacak.

Van'da tutuklu bulunan sanık Arduç ile duruşmada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlantı kurulacak.

Savcı, Özgür Arduç’un görevli memurlara karşı öldürmeye teşebbüs eyleminden dolayı Türk Ceza Kanunu'nun 82/1-g maddesi uyarınca ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırılması talep ediyor. Her iki polis memuruna karşı işlediği eylem nedeniyle ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet talep ediliyor ama TCK’nun 35. maddesi uyarınca suç teşebbüs aşamasında olduğu için ağırlaştırılmış müebbet cezasının 20 yıl olarak uygulanması bekleniyor. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!