"CEREN ÖZDEMİR’İN ADINI YAŞATACAĞIZ "

Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Turnasuyu Mahallesi’nde üniversitenin yakınında bulunan alanda kuracakları Ceren Özdemir Parkı'nda çalışmaların başlayacağını söyledi.

Gülyalı'ya piyano konseptinde park!Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi iken geçtiğimiz yıl evinin önünde acımasızca katledilen Ceren Özdemir’i unutmayan Gülyalı Belediyesi harekete geçti.

"Önümüzdeki hafta başlayacak"

Başkan Tepe, TV 52'de katıldığı programda 'Ceren Özdemir kardeşimizin adını yaşatacağımızın sözünü vermiştik' diyerek, şunları söyledi; "Okumuş olduğu Ordu Üniversitesi’ne çok yakın bir noktada belediyemize ait park alanında çalışmalar önümüzdeki hafta başlayacak. 2100 m2’lik park alanı projesinde oturma grupları, çocuk oyun grubu ve egzersiz ekipmanları yer alıyor. Aydınlatma ve sulama sistemleriyle oldukça modern bir parka kavuşacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ve yakın ilgisiyle bu projeyi hayata geçiriyoruz."

Ceren'in hayaline özgü park...

Ceren Özdemir’in en büyük hayalinin piyano çalmak olduğunu hatırlatan Başkan Tepe, “Bu hayale uygun piyano konseptinde oldukça modern bir park alanında Ceren’in adını yaşatacağız. Parkın yapıldığı çevrede oldukça fazla çocuk bulunuyor ve bir anlamda önemli bir ihtiyacı da karşılayacağız. Umuyorum çocuklar Ceren ablaları gibi yaşamları boyunca sanatla iç içe olurlar. Sanatın gücüyle gelecek nesilleri kötülüklerden koruyabiliriz. Bu vesileyle Ceren Özdemir kardeşimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

Tepe, son olarak cinayetin ardından Türkiye’nin birçok noktasında Ceren Özdemir’in adının yaşatılmasına yönelik projeler hayata geçirildiğini hatırlatarak, "Gülyalı’da da bu konuda bir çalışma yapacağımızın sözünü vermiştik." dedi.

Öte yandan parkın kısa zamanda bitirilerek Ceren Özdemir’in ailesinin de katılacağı bir açılış töreniyle hizmete sunulması hedefleniyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı