ÇAYA ZORUNLU ZAM!

ÇAYA ZORUNLU ZAM!
Bu içerik 0 kez okundu.

Çay fiyatlarına iki kez gelen % 15'lik zammın ardından çay ocağı işletmecileri de bu zammı fiyata yansıtarak bir bardak çayın fiyatını 1.5 liraya çıkardı.

 

Altınordu ilçesinde çay ocağı işleten Ogün Seferoğlu, çaya gelen zammı uygulamak zorunda kaldıklarını belirterek, cafelerde 4 lira olan bir bardak çayın çay ocağında 1.5 lira olmasının normal olduğunu söyledi.

"Vatandaş şikayetçi"

Çaya gelen zammı değerlendiren Seferoğlu; "Çay fiyatlarına gelen zammı bende satışıma uyguladım. İlk önce 1,25 yaptım, sonra çaya bir zam daha geldi. Daha sonra 1,50 lira yaptım. Çayın kolisini 260 liraya alıyorduk, şimdi 370 lira oldu. Bu yüzden satışta bu zammı uygulamak zorundayım. Zamlar çay satışım da azalma meydana getirmedi. Ama vatandaş şikayetçi. 1 bardak çay 1.50 lira olur mu diyorlar. Bende özellikle diyorum; cafelerde çay 3,50-4.00 lira. Ben çay ocağı esnafı olarak hakkımı alıyorum. Zaten bir daha çaya zam gelirse ben uygulamayacağım. 1,50 liranın üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Çünkü bende vatandaşın yerinde olsam, o fiyata sahil kenarında içerim." dedi.

"Kışın işler daha iyi"

Kış aylarında daha çok çay sattıklarını aktaran Seferoğlu; "Yazın çay ocaklarına ilgi daha çok oluyor. Çünkü gurbetçiler Ordu'ya geldiğinden dolayı şehir kalabalık oluyor Böylelikle işlerimizde de hareketlilik yaşıyoruz.  Kışın soğuk olduğu için çay satışımız iyi durumda ama yaz kadar değil." diye konuştu.

Lezzetli çayın sırrı...

Lezzetli çayın sırrını da açıklayan Seferoğlu, şunları söyledi; "Lezzetli çayın sırrı, suyunun iyi kaynaması ve çayın demledikten sonra dinlenmesiyle alakalıdır. Birde işini severek yapmak önemli. İşini gerçekten severek yapıyorsa ve sevgisini de katıyorsan bu işin içine, çay o zaman güzel olur."

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ