“CANIMIZDAN OLMAYA NİYETİMİZ YOK”

“CANIMIZDAN OLMAYA NİYETİMİZ YOK”
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz, kadın cinayetleri konusunda yasaların etkili uygulanmadığını belirterek, “Erkek şiddetine karşı acil önlem planı yapılmalı.” dedi.

Parti binasında konuşan Yılmaz, kadın cinayetlerinin sorumlularının, boşanan kadınları sapkın hayatlar yaşamakla suçlayanlar, nafakayı kaldırmak için yasa hazırlıkları yapanlar, 6284 sayılı yasayı kaldırmak isteyenler, İstanbul Sözleşmesi’nden devletin imzasını çekmesi için uğraşanlar, nafakayı kaldırmak için yasa hazırlıkları yapanlar, öldüreni değil, öleni suçlayanlar olduğunu söyledi.

“Yasta değil, isyandayız”

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasına tepki gösteren Yılmaz, şunları kaydetti; “bizim için hayati öneme sahip  İstanbul Sözleşmesini tartışmaya açıyorsunuz. Oysa İstanbul Sözleşmesi, hukuki güvencemizdir.  İstanbul Sözleşmesini hedef alıp sözleşmeden çekileceğini söylemek kadına yönelik şiddeti teşviktir. Biz kadınların susmaya, itaat etmeye, birbirimizi yalnız bırakmaya, şiddetle yaşamaya ya da canımızdan olmaya hiç niyetimiz yok! Biz yasta değil, isyandayız! Evimizdeki, iş yerimizdeki, memleketimizdeki tüm kadın düşmanları ile yaşamak için savaşacağız. Kadınların kanı ile yazılmış ve kazanılmış hiçbir hakkımızdan bizi mahrum bırakamayacaksınız. Cumhuriyetle kazandığımız haklarımızı kısıtlayan zihniyete, birlikte karşı koyacağız.”

“Kararlılığımızla kazanacağız”

‘Cumhuriyet bir kadın devrimidir’ diyen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; “İstanbul Sözleşmesini tartışmaya açmak Cumhuriyet değerlerini tartışmaya açmaktır. Hangi görüşten, düşünceden, etnik kimlikten, kültürden olursa olsun toplumun her kesiminden kadınların yaşaması, söz sahibi olması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz kadınlar isyanımızla büyüyüp, kararlılığımızla kazanacağız. “kadın gülüşlerimizi” esir almanıza izin vermeyeceğiz.”

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı