CANİ ARDUÇ, HALA İNDİRİM PEŞİNDE!

CANİ ARDUÇ, HALA İNDİRİM PEŞİNDE!
CANİ ARDUÇ, HALA İNDİRİM PEŞİNDE! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i öldüren cani katil Özgür Arduç'un yakalandığı sırada polisleri bıçakla yaralamasına ilişkin görülen dava 31 Mart 2020 tarihine ertelendi. Arduç, Ceren'in davasıyla ilgili; 'Ben şimdi istinafa gideceğim, bir faydası olur mu?' diye sordu.

Ceren Özdemir cinayetinde hakkında iki iddianame hazırlanan katil zanlısı Özgür Arduç "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs" suçundan tekrar hakim karşına çıktı.

"İkisini de öldürmüştüm"

Duruşmaya SEGBİS aracılığıyla bağlanıp ifade veren sanık Arduç; " "Bir şey dememe gerek yok. Doğrudur. Arada 1 gün var. Baktım ki 2 kişiler arabada, ben de dedim belki bıçağı boğazına falan saplarsam kaçma şansım olur. 'Saldırıyorlar' diye üzerimi aramadan attılar. Işıklarda durduk. Bıçağın kabı (kılıf) olmasaydı ikisini öldürmüştüm. Öldürmek istedim. Bana bakmasaydı ben boğazına sokacaktım. Sonra bıçağı şoföre sokacaktım" dedi.

"İstinafa gideceğim"

Duruşmada söz isteyen Arduç, 'Van'da beni neden Adli Tıp Kurumu'na göndermeyip, Ruh ve Sinir Hastanesi'ne gönderdiniz. Geçen ki duruşmada bana ne söylediğinizi anlamadım. Beni iyice araştırmadan cezayı kestiniz. Ben şimdi istinafa gideceğim, bir faydası olur mu?" dedi. Bunun üzerine mahkeme hakimi, sanığa mevcut davayla ilgili konuşmasını istedi.

"Adım Hasan Kılıç dedi"

Polis memuru Zeki Çelik, bıçaklanma anını şu şekilde anlattı; "Arkadaşım şoför koltuğuna oturdu. Ben de şahsın yanına oturdum. Adını sordum. İsminin Hasan Kılıç olduğunu söyledi. Kimlik istedim. Elini cebine soktu. O sırada ben kelepçe hazırlığı yapıyordum. Eli montun cebinde bıçağı tutuyordu. Bıçağı çıkarmaması için hamle yaptım. Yan döndüğüm de bıçağı sol kolumdan soktu göğsüme geldi. İkincisi sol omzumun üstüne. Üçüncüsünü sağ göğsüme sapladı. Daha sonra öndeki arkadaşım arkaya dönerek engel olmaya çalıştı. Ben yaralandığım için etki yapamıyordum. 3-4 dakika mücadele ettik."

Duruşmada ifade veren diğer polis memuru Haydar Değerli ise, "Ben aynadan gördüğümde bıçağı sallıyordu. Sanığın elinden bıçağı aldığım sırada elimden yaralandım" diyerek şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, yaralı polisle ilgili Adli Tıp Kurumu'ndan istenen raporun gelmesine karar vererek, duruşmayı 31 Mart 2020 tarihine erteledi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!