"ÇAMBAŞI'NDA TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRACAĞIZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Özellikle Karadeniz'de merak edenlerin ilk uğradığı yerlerden biri olan Çambaşı Yaylası, yaz aylarının yağışlı geçmesinden dolayı geçmiş yıllara göre daha az turist ağırlasa da, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, daha değişik aktivitelerle Çambaşı'na gelen turist sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Çambaşı Yaylası'na yaz sezonunun yağışlı ve sisli havaya rağmen vatandaşların ilgisinin yine de yüksek olduğunu aktaran Başkan Kaya, otelin bitmesiyle birlikte konaklama sorununu da aşacaklarını dile getirdi.

"Kapasiteyi artıracağız"

Her şeye rağmen Çambaşı Yaylası'na gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyleyen Kaya; "Karadeniz Bölgesi yağmur ve hava şartları çok önemli yaylalar için çok önemli sisi yağmuru her türlü sevilir ama biraz noksan gider. Bundan dolayı Çambaşı'nda yayla turizmi anlamında biraz belki noksanlık olmuş olabilir. Ama Allahın verdiği bir bereketle birlikte Çambaşı Yaylamız yoğun ilgi ve alakayla geçti. Turizm için alt yapı çalışmalarının yanı sıra otelin bitmesi gerekiyor ve daha değişik aktivitelerin yapılması konusunda da yakın zamanda duyacağınız Çambaşı ve işyerlerinin, otelin bitirilmesi noktasında da hızlı bir şekilde çalışıyoruz.  Biz şuanda Çambaşı'na gelen turistlerin yeterli olmadığını düşünüyoruz. Daha aktif duruma getirip kapasiteyi artırmak için mücadele ediyoruz Amacımız bu yönde." dedi.

"Hedefleri tutturacağız"

Turist çekmek için altyapı ve konaklama sorunlarının da halledilmesi gerektiğini ve bu yolda çalışmaların sürdüğünü aktaran Kaya; "Hedefleri de tutturacağımıza inanıyoruz. Çünkü Ordulu iş adamları, Büyükşehir Belediyesi ve belediyemiz olarak da bu işin üzerinde ciddi şekilde duruluyor. Bunlar tamamlandıktan sonra inşallah rahatlayacağız. Bizim en büyük sorunlarımızdan bir tanesi suydu. Büyükşehir Belediyesiyle yaptığımız çalışmalar neticesinde bu hafta itibariyle su ana isale hattını tamamlamış olduk, ilçemizin 50 yıllık su ihtiyacını tamamlamış olduk. Bizim için en önemli hususlardan bir tanesi buydu. İnşallah önümüzdeki günlerde de onunda programını yaparak kamuoyuna duyuracağız. Gayet güzel bir çalışmaydı, önemli büyük bir yatırımdı, onu da bitirdik. Güzel bir çalışma oldu. O projeyi de tamamladık. Çambaşı Yaylamızın eksiklerini gidererek, turizm anlamında daha iyi yerlere getirmeyi amaçlıyoruz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!