istanbul escort

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI
Bu içerik 0 kez okundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dün bir restoranda düzenlenen etkinlikle kutlandı. 58 yıldan bu yana kutlanan özel günde gazeteciler bir araya gelirken, sorunlar masaya yatırıldı, basın sektöründe 25 yılı aşkın süreyle hizmet veren 30 gazeteciye plaket verildi, Vali Seddar Yavuz ise gazetecilerin  toplu fotoğrafını çekti.

 Ordu Valiliği tarafından Olive Restoranda düzenlenen “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliğine, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan,  Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Şahin Sevinç, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Başkanı Murat Yürekli, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz ile il genelinde görev yapan gazeteciler katıldı. 

"Konuşamıyorsak özgür değiliz"                  

Vali Seddar Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gönünü kutlayarak, şunları kaydetti; "Eğer düşünüyorsak, konuşamıyorsak, açıklayamıyorsak bu bir özgürlük değildir. Dolayısıyla düşüncelere açıklama özgürlüğünden bahsetmemiz gerekir. Dolayısıyla insana dair, hayata dair hep bir merak vardır. Bu merakı giderenler de elbette sizlersiniz. Merak ettiğimiz hususların doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması öteden bu yana en önemli hususlardan bir tanesi olmuştur. O nedenle sizleri tebrik ediyor ve kutluyorum. Bu şehirde zaman zaman güzelliklerle, zaman zaman hüzünlerle çalıştık bir arada olduk. Zaman zaman afetlerle mücadele ettik, zaman zaman güzel hizmetlerde bir arada bulunduk. Bu vesileyle emeği geçen tüm kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir başka hususta, bir teşekkürü de özellikle şahsım adına etmek istiyorum, Türkiye’de 30 senedir kamu hizmeti yapan ve toplumun önünde olan birisi olarak eğer bugün bir nebze olsun Türkiye’de tanınıyor ve seviliyor isem bunu tüm samimiyetimle siz basın mensuplarına borçlu olduğumu bir kez daha söylemek isterim. Dolaysıyla özel bir teşekkürüm sizin için var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

"Basın, köprü görevi görüyor"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, basının devlet ile millet arasında köprü vazifesi gördüğünü söyleyerek; “Bugün aslında içinde bulunduğumuz ortamda yaptığımız çalışmaları kamu adına yürüttüğümüz hizmetleri oluşan günlük olayları değerlendirmeleri köşe yazılarıyla haberleriyle sosyal medyayı kullanarak yapılan çalışmaları milletimize duyurmanız karşılıklı olarak köprü vazifesini görmeniz çok önemli ve bu çerçeve içerisinde yaptığınız hizmetin ortaya koyduğunuz emeğin millet adına ne kadar önemli olduğunu bilerek şunu ifade etmek istiyorum. Bu dayanışmayı gerek basın ilam kurumumuz gerekse ilgili birimlerimiz vasıtasıyla sizlerle sürdürmeye devam ediyoruz. Bir yandan istihdamın var olduğu bu alan içerisinde aslen görevi milleti bilgilendirmek en iyi şekilde kamuoyu oluşturabilmek özellikle gerçeği dayalı kaynağı belli haberler milletimizi doğru bilgiye doğruda ulaştırmak adına bu yaptığınız çalışmayı çok kıymetli ve önemli buluyoruz. Bu mücadelenin devamını, kardeşliğin sembol olmasını dayanışmanın en iyi şekilde yürütülmesini diliyorum." dedi.

"Olumlu tablo çizemiyoruz"

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise basın camiasının sorunlarına değinerek, şunları kaydetti; "Önümüzdeki 10 Ocak'lar için iyi tablolar çizmek isteriz ama çizemiyoruz. 10 Ocak'lar artık çalışamayan gazeteciler gününe doğru gitmeye başladı. Kendi öz değerlerimizi koruma konusunda kaygılıyım. Yaşanan sorunlara rağmen yerel dinamikler, yerel basını destekleme konusunda duyarlılık gösteriyor. Burada yerel dinamiklerin yerel basını destekleme konusunda gösterdiği duyarlılığı bir kere kabul edip teşekkür etmek gerekiyor."

Basın sektöründe 25 yılı aşkın süreyle hizmet veren 30 gazeteciye Vali Seddar Yavuz tarafından plaket verildi. Plaketler, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Başkanı Murat Yürekli tarafından gazetecilere takdim edildi.

Gazetecilerin fotoğrafını Vali çekti

10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Vali Seddar Yavuz, gazetecileri fotoğraflayarak anı ölümsüzleştirdi. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Ordu Hayat/Gözde Özgür-Yılmaz Ülgü-Adnan Alparslan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!