istanbul escort

Çalışan değil, çalışamayan gazeteciler günü

Çalışan değil, çalışamayan gazeteciler günü
Bu içerik 0 kez okundu.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, işsiz gazetecilerin sayısının artacağı iddiasında bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, geçmişte bayram olarak kutlanan, sonrasında ise oluşan zor şartlar nedeniyle Dayanışma Günü olarak kutlanan 10 Ocak tarihinin, “Çalışamayan Gazeteciler Günü” olmaya doğru gittiğini ifade eden Erdoğan Erişen, bunda genel iktidardan çok, resmi alan kaçırılmasına ve bilbordların mantar gibi türemesine neden olan yerel yöneticilerin payının olduğunu söyledi.

Gazete fiyatlarının son iki yılda yüzde 150 oranında artmasının gazetelerde, döviz artışının radyo ve televizyonlarda ciddi bir maliyet artışını getirdiğini belirten Erdoğan Erişen, “ortada zaten kutlanacak bir gün yoktu. Onun için ilk başlarda bayram olarak kutlanan 10 Ocak sonrasında dayanışma Günü olarak geçiştiriliyordu. Eğer medyanın tamamını ele alıp ciddi destekler sağlanmaz, başta kağıt olmak üzere giderlere yönelik teşvik ve teminler gerçekleşmezse, bu yıldan itibaren de 10 Ocak; Çalışamayan Gazeteciler Günü olacaktır.” Diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI