ÇAĞAN SÖNMEZ'DEN PİYANO RESİTALİ!

ÇAĞAN SÖNMEZ'DEN PİYANO RESİTALİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODÜSEM) piyano kursu öğrencilerinden 12 yaşındaki genç yetenek Çağan Sönmez, dün verdiği piyano resitalinde kulakların pasını sildi.

 

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu'nda Çağan Sönmez, Öğretim Görevlisi Varol Çiçek rehberliğinde hazırlamış olduğu piyano resitalinde birbirinden güzel eserler çaldı.

 

"Piyanist olmak istiyorum"

4 yıldan bu yana piyano eğitimi aldığını belirten Sönmez; "Piyano çalmaya 8 yaşında başladım. Aslında bütün müzik aletlerini seviyorum. Bateri çalarken tek başına bateri olmaz piyano çalabilirsin dediler ve bende bu şekilde başladım. Amacım dünyada Türk olarak sesimizi duyurmak. Geleceğimle alakalı planım piyanist olmak. Eğitimime ODÜSEM’de devam ediyorum. Varol hocamla 8 yaşında başladım piyano eğitimi almaya ve halada devam ediyorum. Bu gün 4 senede bu resitali gerçekleştirecek seviyeye geldim. Kendilerine çok teşekkür ederim." dedi.

 

"Enstrüman çalmak önemli"

Enstrüman çalmanın önemine değinen Sönmez; "Resitalime gelen herkese teşekkür ediyorum. Müzik, enstrüman çalmak önemli. Çünkü kendinizi istediğiniz duygulara sokabiliyorsunuz. Hem de her açıdan kendinizi geliştiriyorsunuz." diye konuştu.

 

Çağan Sönmez, Beethoven, Sebastian Bach gibi isimlerin 10 eserini çalarken, salondakiler büyük beğeni gösterdi.

 

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu'nda gerçekleştirilen piyano resitaline ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş ve davetliler katıldı.

 

Ordu Hayat/Samet Sezer

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!