Büyükşehir'den Gaga Gölü atağı

Büyükşehir'den Gaga Gölü atağı
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa’nın turizm mekânlarından biri olan Gaga Gölü için koruma amaçlı imar planı hazırlayarak onay için Tabiat Varlıkları Koruma Kuruluna sundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çalışmalar tamamlandığında Gaga Gölü, insanların güzel vakit geçirebilecekleri bir turizm merkezi haline gelecek” dedi.

 

"Göl rekreasyon alanına dönüşecek"

 

Gaga Gölünün doğal sit alanı olarak koruma altında olduğunu söyleyen Başkan Güler, şunları kaydetti; “İlçenin önemli turizm destinasyonlarından birisi olan ve ilçeye 10 km uzaklıkta bulunan, derinliği 10-15 m arasında değişen Gaga Gölü 1 ve 3. derece doğal sit alanı olarak koruma altında bulunuyor. Ortasında küçük bir adacık bulunan ve bu adacıkta kilise kalıntıları yer alan göl,  imar planı çalışmalarının tamamlanmasıyla Ordu’nun önemli rekreasyon alanlarından biri haline getirilecek. Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’nun değerlerine sahip çıkacağımız gibi yapacağımız çalışmalarla saklı güzellikleri gün yüzüne çıkararak vatandaşlarımızın güzel zaman geçirebileceği alanlara dönüştüreceğiz."

 

Hazırlanan planın Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun onayına sunulduğunu ve 30 dönüm alanda da kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığını aktaran Güler, göl etrafındaki parsellerin 30 dönümünde yürütülen kamulaştırma çalışmalarının da tamamlandığını belirtti.

 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!