BÜYÜKŞEHİR YOLA DOYMUYOR

BÜYÜKŞEHİR YOLA DOYMUYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da 3 aylık süre içerisinde 30 kilometre yolu asfaltla kavuşturdu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştirirken, asfalt seferberliğine de devam ediyor.  

"Asfalt atağı başlattık"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da asfalt atağı başlattıklarını belirterek; "Ordu il genelinde toplam 26 bin 378 kilometre ilçe belediyelerimizle birlikte kırsal yol ağımız var. Karayollarına ait olan ise 940 kilometre. Hepsinin toplamını değerlendirdiğimizde 27 bin 318 kilometrelik bir yol ağı hizmet bekliyor. Coğrafi şartlar, arazilerin engebeli olması çalışmaları da zorlaştırıyor. Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, büyük bir özveriyle 19 ilçede çalışmalar yapıyor. 3 ayda 30 kilometre yolu sıcak asfaltla buluşturduk. Bu büyük bir rakam. Yine 60 kilometre sathi asfalt, 863 kilometre hendek temizliği, 2 bin 129 kilometre reglaj, 537 kilometre asfalt yama, 110 metre beton duvar, 600 metre menfez, 7 bin 24 metre koruge boru çalışması, 7 bin 760 metreküp ise taş duvar, 458 kilometre stabilize yol yapım işini tamamladık." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!