Bu zabıtalar 5 dil biliyor…

Bu zabıtalar 5 dil biliyor…
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu kenti, turizm şehri olmaya hazırlanıyor

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan turizm zabıtaları, 5 ayrı yabancı dil biliyor.

Turizm potansiyeli her yıl artan Ordu’da, Büyükşehir zabıtası da kendisini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ve 17 kişiden oluşan turizm zabıtaları, Türkçenin dışında 5 ayrı dilde eğitim aldılar.

İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Arapça

Turizm zabıtaları, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere 5 ayrı dilde 3 aylık eğitime tabi tutularak, turistlere hem yol gösterme, hem de vatandaşlarla turistler arasında köprü vazifesi üstlenecek donanıma sahip oldular.

Turizm zabıta ekibi; kente gelen turistlere gastronomi, halkla ilişkiler, kent tarihi, turizm ekonomisi, genel mesleki etik, turist rehberliği, gibi konularda da yardımcı olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, 2019 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda kurulan turizm zabıta ekibinin, kentimize gelecek olan yabancı turistlere yardımcı olmak ve onlara şehrimizi en iyi şekilde tanıtmak için 3 aylık yabancı dil eğitimlerini tamamladığını belirterek, şunları söyledi;

3 ay değil, 12 ay turizm

“Alanında uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimler sonucunda başarılı olan arkadaşlarımız sertifikalarını aldı. Eğitimler sadece İngilizce değil, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Arapça olarak da verildi. Bilinmelidir ki Ordu artık 3 ay değil, 12 ay turizmden yararlanan ve sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de uğrak noktası haline gelmiş bir şehirdir” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!