Advert

“BU KATLİAMI DURDURUN!”

“BU KATLİAMI DURDURUN!”
“BU KATLİAMI DURDURUN!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi

Çaybaşı İlküvez’de 40 gündür çöpe karşı direnen vatandaşların sorununu TBMM’de gündeme getiren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bu katliamı durdurmasını istedi.

            İlküvez-Göksu Mahallesi’nde vatandaşların çöpe karşı direnişi 40’ıncı gününe girerken, konu bir kez daha TBMM’ye taşındı. Geçtiğimiz günlerde burada büyük bir miting yapan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bu kez de TBMM Genel Kurulu’nda söz aldı ve şunları söyledi;

            “Elektrik değil, pislik üretiyor!”

“İlküvez’de bir facia yaşanıyor. Çünkü her geçen gün büyük bir tehlike arz etmeye başlayan çöp yeri adeta o yöre insanına büyük bir zulüm yaşatmaya başladı. Ordu Büyükşehir Belediyesi 4 yıl önce katı çöp tesisi olarak elektrik üretmek üzere kurduğu bu tesisi maalesef son 6 aydır vahşi depolama alanı yaptı. Yani bütün Ordu’nun çöpü İlküvez Göksu mevkiine gidiyor. Mesudiye ilçemizden toplanan bir çöp kamyonu bu mahalleye varabilmek için tam 4 saat gitmek zorunda. Düşünün çöp meselesini çözmek için bir çöp tesisi kurulmuş, bir ilçeden çöp alanına gitmek için tam 4 saat gitmek zorunda. Bu kamyon giderken çöpün pis sularını geçtiği her alana dökerek gidiyor.

Dereler zehir akıyor!

Çöpün döküldüğü yer doğa harikası bir alan. Yeşili ve canlıları ile. Ama maalesef şu an derelerden sular sap sarı akıyor. Yani kir akıyor, pislik akıyor. En ufak rüzgarda uçan bu çöpler fındık ağaçlarının üzerine yayılıyor ve bütün pis koku etrafı yaşanmaz hale getiriyor. Çevre Bakanlığının izni var mıdır, bilmem ama buraya izin verilmesi hukuken de, çevre açısından da, insanlık açısından da doğru değildir.

Başkan ruhsatlı bina yıkmakla meşgul!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızı bu çöp alanında 5 bin kişi ile miting yaparak uyardım. Meseleyi düzeltmesini rica ettim. Ama Ordu Büyükşehir belediye başkanımız şu anda hukuki olarak izni alınmış konutları yıkmakla meşgul olduğu için çöp meselesi ile uğraşamıyor. İki yıl önce Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, AK Partili belediyenin ruhsatını verdiği binaları yıkmakla uğraşıyor, çöp meselesini bir türlü dönemiyor.

Arkadaşlarımız gözaltına alınıyor!

Ordu’daki belde evlerin yıkılmasını mesele haline getiren sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyor ve diyorum ki; Çaybaşı İlküvez Göksu Mahallesi büyük bir doğa katliamı yaşıyor, buna dur deyin. Ayrıca belediye başkanı aracılığı ile burada MHP’li arkadaşlarımız da gözaltına alınıyor, buna da derhal dur denmelidir, insanlar demokratik hakkını yerine getirdiği için gözaltına alınmamalıdır. Yoksa biz susmayacağız. Biz istiyoruz ki huzur olsun, çevre, doğa katledilmesin.”

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI