"BU FİYATLARA BOL BALIK TÜKETİLİR"

Bu içerik 0 kez okundu.

Balıkçı esnafı Aziz Ceylan, balığa ilginin Ramazan ayında da devam ettiğini belirterek, fiyatların normal seviyelerde seyrettiğini kaydetti.

 

Balık sezonu sona ermesine karşın tezgahlardan balık eksik olmuyor. Ordu'da balık tezgahları her zamanki gibi şen.

 

"Tezgahlarımız dolu"

'Ramazan ayında oruçlu olunmasından dolayı vatandaşların canı balığı çekiyor' diyen Ceylan; şunları kaydetti; "Ramazan ayı boyunca her şeye talep çok sadece balık ürününe değil. Ramazan ayı boyunca bir bereket oluyor Allaha şükürler olsun tezgâhlar boş değil. Vatandaşlar balığa duyarlı, talep çok, hem fiyatlarda uygun, aşırı şişirilmiş bir fiyat yok. Vatandaşların Ramazanda bol bol balık tüketmesi mümkün bu fiyatlara."

 

"Balıklarımız taze"

Tezgahta kesinlikle dondurulmuş balık satmadıklarını söyleyen Aziz Ceylan; "Ayrıca vatandaşların yanlış bildiği bir şey var. Sezon bitti deniliyor ama büyük kayıklar için bitti. Tezgâhtaki balıkları dolap balığı sanıyorlar. Karadeniz’in gözdesi olan Ordu’muzda hiçbir zaman tezgâhlarda dondurulmuş deniz ürünü satılmaz." dedi.

 

"Havuz balıkları tercih edilmiyor"

Balık fiyatlarından da bahseden Ceylan; "Tezgâhımda barbun 20–25 lira, istavrit 15–20 lira, mezgit 15–20 lira, levrek, çupra 25–30 lira, somon 25 lira, alabalık 25 lira arası seyrediyor. Havuz balıkları suni yemle beslendiğinden dolayı vatandaşlar havuz balıklarının pabucunu dama atmış durumda. Vatandaşların daha çok kültür balıklarına ilgisi var." diye konuştu.

 

"Fiyatlar yüksek çünkü..."

Fiyatların yüksek olmasının tek sebebinin olduğunu aktaran Ceylan; "Balık az olduğu için fiyatlar yüksek. Çünkü bir gün çıkıyor barbun balığı 100 kilo, bir gün çıkıyor 50 kilo. Denizden az çıkarsa tezgahta fiyat artıyor. Fiyat yüksek olduğunda vatandaş 2 kilo yiyeceğine 1 kilo yiyor." şeklinde konuştu.

 

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!