BORSA REKOR KIRDI!

BORSA REKOR KIRDI!
Bu içerik 0 kez okundu.

2018 fındık sezonunda üreticilerin beklentisinin altında fındık açıklaması nedeniyle tepkilere maruz kalan Ordu Ticaret Borsası, dün tabelaya bu yılın en yüksek fiyatını yazdı.

Ordu Ticaret Borsası önünden geçen vatandaşlar, 13.50 liralık fiyatı görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Üreticilerin bir çoğu fındığını 11-12 liradan satarken, serbest piyasada 13.50 lira olan fındık vatandaşa keşke dedirtti.

Serbest piyasadaki alıcı ile satıcı arasında oluşan fiyatı borsa tabelasına yansıtan Ordu Ticaret Borsası fındık fiyatı ilanını bu kez 13.50 TL'den yaptı.

Geçen yıl TMO’nun piyasaya girmesiyle birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından fiyat ilanı yapması yasaklanan Ticaret Borsaları, yeni yılda da fiyat yazmaya devam ederken, dün tabelaya bu yılın en yüksek fiyatı yazıldı.

Ordu Ticaret Borsası'nın tabelasında 50 randıman kabuklu fındık fiyatı 13.50 TL yazsa da, fındık manavları bu fiyata rağmen kendilerine fındık gelmediğini belirterek, üreticinin elinde fındık kalmadığını söylediler.

Öte yandan Toprak Mahsulleri Ofisi piyasadayken, fındık fiyatı borsa tabelasında 12.75 lira yazarken, TMO piyasadan çekildikten sonra 13.50'ye çıkması dikkatlerden kaçmadı.

Ordu Hayat/Gözde Özgür 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR