BÖLGESEL KONULAR ORDU'DA GÖRÜŞÜLDÜ

BÖLGESEL KONULAR ORDU'DA GÖRÜŞÜLDÜ
Bu içerik 0 kez okundu.

İlki Giresun'da gerçekleştirilen 'Bölgesel Konuların Görüşülmesi' toplantısının ikincisi Başkan Erdoğan Akyürek önderliğinde Ordu  TESK Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda bölgenin genel durumu ve sorunları masaya yatırıldı.

'Bölgesel Konuların Görüşülmesi' toplantısına Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Ordu-Giresun-Trabzon, Rize-Tokat-Gümüşhane-Bayburt illeri ile misafir olarak davet edilen Samsun ve Artvin illerinin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerinin Başkanları katıldı.

"Bizim soframız ahi sofrasıdır"

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek; "Bölgenin genel durumunu ve sorunlarını masaya yatırmak için bir araya geldik. Bu programı daha önce Giresun'da yapmıştık. Diğer illerimizde de düzenleriz. Bizim soframız ahi sofrasıdır. Siyasetçiler siyasetini yapacak. Bölgemiz, memleketimiz ve vatanımız bizim için çok önemli. Devletin varlığını yanımızda hissetmek ayrı bir mutluluktur." dedi.

"Terör olayı bölgemizden silindi"

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ise; "Jandarma teşkilatımızla ülkemizi bölmek isteyen güçlere karşı halkın huzur ve güvenliği sağladığı için ve terörle mücadelede dünyada örnek olduğu için gurur duyuyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde teröre sızma hareketinin açılımını 8-10 yıldır yaşamaktayız. Bu bölge birlik ve beraberliği yıkmaya çalışan hareketler yüzünden şehitlerle anılır hale gelmeye başlamıştı. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde terörü tamamen noktalamış olmaları bizi mutlu etmiştir. Karadeniz insanının kabullenemediği terör olaylarının yok olması ve jandarmamızın teröristler için Karadeniz'i cehenneme çevirmesi bizim için gurur meselesidir. Doğu Karadeniz Bölgesi Jandarma Sorumluluk Alanı içindeki illerimizin ahi ocaklarını temsil eden esnaf ve sanatkar odaları birliği başkanları, gecelerini gündüzlerine katan, kar kış demeden milletimizin huruz ve güvenini tesis etmiş olan paşamıza teşekkür plaketi sunmak istiyoruz." diye konuştu.

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit de; "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Jandarma ve Polis teşkilatlarımız, yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelesini gece gündüz sürdürmektedir. Hepimiz bu terörü sıfırlamak için canımızı ortaya koyuyoruz." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı