"BİZİ OKULUMUZDAN AYIRMAYIN"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'nun en eski liselerinden biri olan ve binlerce öğrenciyi mezun ederek iş sahibi olmasını sağlayan Ordu Altınordu Endüstri Meslek Lisesi'nin başka bir yere taşınacağı iddiaları üzerine bazı öğrenciler, okullarında kalmak istediklerini söylediler.

Altınordu Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri:

Altınordu Endüstri Meslek Lisesi'nin, Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne taşınması beklenirken, bu iddialar öğrencileri rahatsız etti.

Konuyla alakalı henüz kamuoyuyla net bir bilgi paylaşılmamasına rağmen öğrenciler, aldıkları duyumlara göre okullarının başka bir yere taşınacağını iddia etti.

İddialar üzerine hem bazı veliler hem de öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda en donanımlı liselerden biri olan Altınordu Endüstri Meslek Lisesi'nin (Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) taşınmasını istemediklerini belirttiler.

Evi okula yakın olan ve okulda bilim, spor ve tiyatro gibi etkinliklere katılan öğrenciler, başka okula gitmek istemediklerini ve iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulmasını istediler.

"Her türlü imkanımız var"

Altınordu Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinden E. C. ; "Okulumuz, bizlere derslerimizin yanı sıra sportif alanlarda basketbol, futbol ve ayrıca tiyatro gibi sosyal imkanlar veriyor. Bize sağladığı sosyal ve kültürel her şey gelişimizde de pozitif yönde etki ediyor. Yapılan etkinlikler sayesinde çok mutlu oluyoruz. Başka bir okula taşınabileceğimizi duyduk. Mevcut şartlarımız diğer okulda sağlanmadan gitmek bizleri çok üzecek. Eğitim-öğretim hayatımı burada bitirmeyi temenni ediyorum." dedi.

"İnşallah okulumuz yerinde kalır"

S. Y. adlı öğrenci ise okulun ücretsiz basketbol kursundan yararlandığını belirterek; "Spor salonumuzda kalorifer yanıyor. Soğuk kış aylarında sıcak ortamda okulumuzun salonundan yararlanıyoruz. Okulumun evime uzaklığı sadece yürüme mesafesinde olduğu için aileme de maddi anlamda külfet binmiyor. Ama okulumuz taşınırsa, bu kez ortaya yok ve yemek parası çıkacak. İnşallah okulumuz yerinde kalır." diye konuştu.

"Akşam evime güvenle gidebiliyorum"

Okulun başarılı öğrencilerinden H. T. ise; "Bilim kursundan sonra direkt olarak spor yapmak için okulumuzun kapalı spor salonuna gidiyorum. Hocalarımızla beraber spor yapmak bizi mutlu ediyor. Akşam ise evime güvenle gidebiliyorum. Büyükşehir Belediyesi dolmuşları okulumun hemen önünden kalktığı için ulaşımım çok kolay. Diğer okulda böyle bir avantajın olacağını düşünmüyorum. O yüzden okulumuzun boşaltılıp, başka bir okula gideceğimiz iddialarının son bulmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!