Bir Can’a Can Ol

Bir Can’a Can Ol
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordulu öğretmen Kök Hücre Bağışçılığı için şarkı yaptı

Oluşturduğu farkındalık ile herkesin takdirini toplayan ve Rize'nin Ardeşen ilçesinde müzik öğretmeni olarak görev yapan Ordulu Elif Ezgi Çalık, sözü ve müziği kendisine ait olan “Bir Can’a Can Ol” şarkısının hikayesini www.sondakikarize.com'a anlattı.

Kök hücre ve ilik nakli bekleyen hastalara yardımcı olmak için başlattığı kampanya ile binlerce kişiye ulaşan ve bu vesileyle şifa bekleyen hastalara derman olmak isteyen gönüllü Arzu Gültekin’in bu çalışması ülke sınırlarını da aşarak önemli bir projeye dönüştü.

Farkındalık için

“Bir Can’a Can Ol” şarkısı ile kök hücre ve ilik nakli bekleyen hastalar için farkındalık yaratan müzik öğretmeni Elif Ezgi Çalık; “Projeye katılmamda Arzu Gültekin’in katkısı büyük. Bir gece bir mesaj aldım kendisinden. İnanılmaz heyecanlandım. Çünkü insanlara üzülmekten daha fazla bir şeylerin elimizden geleceğini göstermek için bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Arzu Hanımın ‘Hocam bir müzik yapsak, sesimizi böyle duyursak’ düşüncesi beni çok heyecanlandırdı. Müzik Arzu Hanımın sayesinde ortaya çıktı.” Dedi.

“Bir gecede hazırladık”

Ardeşenli Emir Şeremet adlı bir yavrumuzu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirten Çalık; “Bende bir anneyim. İnanılmaz etkilendim bu olaydan. Anne olmaktan öte bir insanım. Bu düşünce ile yola çıktım ve bu esere imza attım. İnşallah çok kişi kök hücre nakline farkındalık oluşturur. Biz de buna bir nebze de katkı olabildiysek ne mutlu. Bu anlamda ‘Bir Can’a Can Ol’ şarkısını bir gece de hazırladık. Stüdyo kayıtlarında bana yardımcı olan Murat Sarı’ya teşekkür ediyorum.” Diye konuştu. Haber merkezi

Bu anlamlı şarkının sözleri ise şöyle;

Kimileri için hiçken sen,

Benim için her şeysin.

Ben seni arayıp bulamazken 

Benim için gelir misin… 

Kanında hayat var,

Gel beni kurtar, 

Bir can’a can ol, ne olur…

Sayende iyileşir,

Ayağa kalkarım,

Tek çarem hadi gel

Beni bul…

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA