BİK Hizmetleri artık e-Devlet Kapısı’nda

BİK Hizmetleri artık e-Devlet Kapısı’nda
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Basın İlan Kurumunun, Dijital Dönüşüm Ofisi ile yürüttüğü görüşmeler sonucunda, TÜRKSAT ile imzalanan protokol hayata geçirildi. Artık Basın İlan Kurumunun bazı hizmetlerine e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşılabiliyor.

Tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkânı sağlayan, kamu hizmetlerini, vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmayı amaçlayan e-Devlet Kapısı’na yeni bir hizmet daha eklendi.

Bik.gov.tr üzerinde verilen hizmetlerin e-Devlet Kapısı üzerinden verilmesi maksadıyla Basın İlan Kurumu, TÜRKSAT ile yaptığı protokol kapsamında verilmesi gereken hizmetler 12 Haziran itibariyle yayına başladı.

TÜRKSAT ile yapılan protokol çerçevesinde e-Devlet üzerinde yayınlanan e-uygulamalar ise şöyle; “İlan Bilişim Sistemi, EBYS Belge Doğrulama, Basın Ahlak Esasları Şikayet Başvurusu, Basın Çalışanları Bireysel Borç Taksiti Sorgulaması, Prodüktör Tescil Başvurusu, Resmi İlan Ücreti Sorgulaması. Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Süreli Yayınların Sorgulanması, Resmi İlan Yayınlayan Gazetelerin İlk Sayfası.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor