istanbul escort

BEZ TORBADAN PARA KAZANIYORLAR

BEZ TORBADAN PARA KAZANIYORLAR
Bu içerik 0 kez okundu.

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü "Dünyayı Bez Torbada Taşı" projesi kapsamında hazırlanan örnek çanta modellerinin üretimine başladı.

Türkiye'de 1 Ocak tarihi itibarıyla çevreye zararlı olan plastik poşetlerin kullanımını azaltmak için ücretli döneme geçilmesinin ardından bez çantalara olan talep arttı.

Bu kapsamda Fatsa ilçesinde Halk Eğitimi Merkezinde kursiyerler tarafından hazırlanan 32 çeşit bez torba modeli, file ve atık malzemelerden yapılan kot çanta modelleri halkın beğenisine sunulmuştu.

Hazırlanan modeller içerisinden gelen siparişler ise kursiyerler tarafından hazırlanıyor ve satışından elde edilen gelirle evlerine ekmek götürüyorlar.

Plastik torbanın çevreye verdiği zararın çok fazla olduğuna dikkat çeken Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, bez çantaların daha kullanışlı ve sağlam olduğunu belirtti.

"Dünyayı Bez Torbada Taşı" projesi kapsamında 32 çeşit bez torba modelini halkın beğenisine sunduklarını ve beğenilen modellerin üretimine başladıklarını ifade eden Yazıcı, "Tasarım ve üretim ağırlıklı atölye çalışmaları ile son zamanlarda göze çarpan işlere imza atan Fatsa Halk Eğitimi Merkezi yeni vizyonu ile halkın da beğenisini ve takdirini alıyor. Bu doğrultuda plastik poşetlerin ücretli olmasından dolayı hem ihtiyaca cevap vermek hem de çevreye daha az zararlı olan bez çantaların üretimine hız verdik. Atölyelerimiz de üretimi yapılan çantalardan elde edilen gelirler kursiyerlere paylaştırılıyor. Bu şekilde kursiyerler hem iş öğreniyor, hem de para kazanıyor" dedi.

Ordu Hayat/Sefa Eyi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!