“Beyaz kod” tarih olacak!”

“Beyaz kod” tarih olacak!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, Ordu’yu doktorların hizmet, hastaların da tedavi için tercih edeceği “Hekim Dostu Şehir” yapmak istediklerini söyledi.

İlk projesini “Hekim dostu Şehir Ordu” olarak açıklayan Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, “Gelin, Ordu İlimizi ilçeleriyle beraber ‘Hekim Dostu Şehir’ ünvanına sahip ulusal ve uluslararası marka yapalım. Hekim Dostu Şehir, tarafımdan proje yapılmış, inşaallah uygulamaya konulacaktır. Hekim Dostu Şehir demek, o şehirde hekime şiddet, saldırı, baskı yok demektir, yani BEYAZ KOD ya verilmiyor ya da Ulusal olarak en az beyaz kod verilen şehir demektir. Bu tanımlamayı ilk defa bu satırlarda duyuyorsunuz, çünkü benim ve ekibimin projesi ama eğer başarılı olabilirsek, emin olun Tüm Ulusumuz hatta Uluslararası olarak çok duyacağız” dedi.

Hiç zor değil

Bunun için topyekün kurumların hepsi özellikle de başta Valilik Makamının önderliğinde kolluk kuvvetleri, Cumhuriyet Başsavcılığı, Müftülük hatta muhtarların aynı ve bir amaç için yoğunlaşması durumunda projenin hayata geçebileceğini ve başarılı olacağını belirten Dr. Coşkun, şunları söyledi;

Doktorlar koşarak gelecek

“Hekim Dostu Şehir ilan edilen Ordu, ülke çapında marka değerini kat be kat yükseltecektir. Hekim Dostu Şehir yani doktora en çok saygı duyulan şehir Ordu’muz olursa, buraya Ülkemizin dört bir yanından doktorlar gelip hizmet vermek isteyecek, yaşamak isteyecek ve İlimizin hekim eksikliği tarihe karışacak, Ordulu hemşerilerimiz belki de Ülkemizdeki en güzel sağlık hizmetini alabileceklerdir. Her branştan doktorun hizmet vermek ve yaşamak için koşarak güzel Ordu’muzu tercih etmesi, Sağlık Bakanlığımızın da dikkatini çekecektir ve Şehrimiz teknik yönden de azami desteklenecektir.

Tabi bu amaç için değerli basınımızın ve yazılı – görsel medyamızın, sosyal medyayı kullanan her vatandaşımızın çok gayret etmeleri gerekmektedir. Hekimlere saygılı bir uslup kullanarak bu amaca hizmet etmeleri çok önemli olacaktır.

Hadi gelin o zaman Hekim Dostu Şehir amaçlı çalışmamıza her mahallede, her köyde, her kasabada, her ilçede ve il genelinde başlayalım. Kazanımları, İlimizi ve ilçelerimizi, sağlık alanında marka şehir olmaya götürecektir.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!