Beslenme çantalarına fındık..

Beslenme çantalarına fındık..
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Kent Konsey Başkanı Aydın’dan yeni eğitim öğretim dönemi öncesi ailelere güzel bir öneri geldi. Başkan Aydın, velilere seslenerek öğrenci beslenme çantalarına her gün iç fındık konulmasını önerdi.

Yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajında öğrenci, öğretmen ve velileri başarı dileyen Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, öğrenci sağlığı ve fındık tüketiminin artırılmasına yönelik de bir öneri sundu.

Zihin açar

Hem Fındık tüketiminin artırılması hem de çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini sağlamak için bir öneri ortaya atan başkan Aydın; “Şimdi tam zamanı, tüm annelere çocukların beslenme çantasına biraz iç fındık koymalarını öneriyorum.Fındık zihin açar, mineral deposudur, çocukların gelişimine yardımcı olur. Haydi bir kampanya başlatalım” dedi.

Benzersiz bir enerji kaynağı

Uzmanlara göre de benzersiz bir güç kaynağı olan fındık vücuda güç ve enerji verir, beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Zihin açar. Kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolestrolü düşürür, kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur.Düzenli olarak her gün fındık tüketmek kalp krizi riskini azaltmakta çok etkilidir. Kansızlığın ve varislerin giderilmesine yardımcıdır. Vücut ve kemik gelişimini destekler. Cinsel gücü artırır. Cildi güzelleştirir. Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, protein, E ve B vitamini içeren fındık, kalp ve damar sağlığı için çok faydalı olan doymamış yağ açısından da zengindir. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!