istanbul escort

Belediyeden ölçü aleti uyarısı

Belediyeden ölçü aleti uyarısı
Bu içerik 0 kez okundu.

Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe, ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin 2 yıl olduğunu belirterek ölçü ve tartı aleti kullanan esnaflara damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayenelerini bir an önce yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Muharrem Aktepe konuyla ilgili yaptığı açıklamada ölçü ve tartı aleti kullanan esnafların mağdur olmamaları için uyarılar yaptıklarını belirterek, “3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre; Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Belediye Merkezi Grup Ölçü ve Ayar Memurları ve Yetkili Muayene Servisleri tarafından ölçü ve tartı aletlerinin damgası yapılmaktadır. Tartı aletlerinin muayene süresi 2 yıldır. Periyodik muayene süresinin hesaplanmasında  damgalandığı yıl esas alınır, damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcılar tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar, Tartı aleti kullanıcıları tarafından periyodik muayenelerini yaptırabilmesi için; tartı aletinin tipi, markası, sınıfı ve kapasitesinin yer aldığı tartı aleti muayene başvuru formuyla belediyemiz  grup merkezi ölçüler ve ayar memurluğuna müracaat edilmesi gerekmektedir” dedi.

Aktepe, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullananlara yasa gereği 2 bin 600 lira ceza verildiğini de hatırlattı. Haber merkezi
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI