istanbul escort

Belediye İş'ten uyarı!

Belediye İş'ten uyarı!
Bu içerik 0 kez okundu.

Belediye İş Sendikası, sendikalarına üye olan kişilerin baskı ve tehditle başka bir sendikaya üye yapılmaya çalışıldığını belirterek, "gittiğiniz yol, çıkmaz bir yoldur. Hakkaniyetli olun. Hukuka uyun. Belediye isçisinin anayasal sendika seçme hakkına müdahale suçtur." açıklamasında bulundu.

2018 yılı içerisinde Ordu'da Belediye İş'e üye olan kişilerin baskı ve tehditle başka bir sendikaya üye yapılmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada şunlara yer verildi; "Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi işçileri kendilerine baskı yapanlara tokat gibi bir cevap vererek; "Sendika seçme hakkına müdahale suçtur, sendikamız Belediye-İş'tir” dedi. Dün küçük dağları ben yarattım edasıyla kasılarak gezinip caka satanlar bugün yoklar. Belediye işçileri ve Belediye-İş görev başında.

 

"Gittiğiniz yol çıkmaz bir yoldur"

Yaşananlardan sonuç çıkarılmadığı için, Ordu’da isimler değişiyor ama adaletsiz ve hakkaniyetsiz anlayış değişmiyor. Bugünde bazı daire başkanları ORBEL'de belediye işçilerinin sendika seçme hakkına müdahale edip, belediye işçisini Hizmet-İş adlı yapıya üye yapmaya zorluyor. Belediye-İş'in yasal örgütlenme girişimini engellemek için çırpınanlar hangi menfaat uğruna hormonlu Hizmet-İş'e üye kaydetmek için maaşlı eleman gibi çalışıyorlar. Yaptığınızla işçileri birbirine düşürüyorsunuz. İşçiler arasında bölücülük yapıyorsunuz. Yaptığınız bu adaletsizlikler ve hukuksuzlar yüzünden ortaya çıkacak olumsuzluklardan siz sorumlusunuz.  Uyarıyoruz. İşçilerin E-Devlet şifrelerini alarak Hizmet-İş'in tetikçiliğini yapmak ahlaksızlıktır. Hukuksuzluktur. Bunlar çıkarları uğruna belediye işçisinin alınıp satılabildiğini düşünen, kartvizitle üye kaydeden, dün önlerinde iki büklüm durdukları hocalarına bugün küfreden, çatal dilli hormonlu sözde sendikalardır. Gittiğiniz yol çıkmaz bir yoldur. Hakkaniyetli olun, hukuka uyun. Çünkü bu anlayışla giderseniz bugün dikkate almadığınız hukuk yarın size de lazım olacak. İşçinin sendika seçme özgürlüne müdahale etmek suçtur. Hiçbir kötülük, hukuksuzluk cezasız kalmaz. Er ya da geç hukuksuzluk yapanlar yargı karşısında gereken cezayı görür. Gün gelir ayaklar altına aldığınız hukuka yarın en çok sizin ihtiyacınız olur. Size tavsiyemiz Hizmet-İş’in tetikçiliğini yapıp işçinin sendika seçme hakkına müdahale etmeyin. Siz asıl işiniz olan Ordu halkına hizmeti yapın. Hukuka aykırı, haddinizi ve boyunuzu aşan işlere bulaşmayın."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!