Bekçilere üslup tepkisi!

Bekçilere üslup tepkisi!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu’da güvenlik güçleri ile vatandaşlar arasında oluşan derin sevgi ve saygı, bazı bekçilerin bireysel davranışları nedeniyle zedeleniyor.

Bazı bekçilerin vatandaşlara davranışlarındaki ölçüsüzlük ve iticilik tepki çekerken, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de konuyu gündeme getirdi. Adıgüzel, “Altınordu ilçemizde cadde ve sokaklarda görevli bazı bekçilerin görevlerinin gerektirdiği, hoşgörü, nezaket, serinkanlı ve ölçülü yaklaşım yerine, yurttaşlara oldukça kaba, haddini ve hududunu aşan şekilde davrandıkları hususunda yoğun şikayetler gelmektedir” dedi.

“Yolda durdurdukları, efelendikleri yurttaşlar terör örgütü mensubu degil, bizzat hizmet etmeleri, korumaları gereken, vergilerinden maaşlarını akdıkları halkın ta kendisidir” diye Milletvekili Adıgüzel, şunları söyledi:

“Millete efelenip, elini indir, yürü, dur, gel beri, git öte şeklinde tavırları; lanlı, lunlu izansız konuşmaları, aynı güzergahta aynı günde en az üç hadiseye, halk ile karşı karşıya gelinmesine yol açarak bu haliyle halkın güvenliğinden sorumlu insanların bizzat güvenlik sorunu haline gelmesi kabul edilemez. Bu şekli ile önümüzdeki günler bu konuda ciddi sorunlara, daha olumsuz örneklere gebedir.

Ben bir milletvekili olarak uyarıyorum. İşini usülüne, adabına uygun ve vatandaşa gereken nezaketi göstererek yapan bekçi kardeşlerimizi ayrı tutuyorum. Ama bir partinin il teşkilatlarından referans almanın rahatlığı ile millete parmak sallayan birkaç kendini bilmeze söylüyorum. Belki bunları asıl söylemesi gerekenler söylememiş olabilir. Ben söyleyim. O karşınızdakiler, Ordu'nun iyi insanları emireriniz değil, efendilerinizdir. Sadece tavrınıza, üslubunuza, dilinize değil, bir vatandaşın olduğu yerde yürüyüşünüze bile dikkat edin.”Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!