istanbul escort

"Baskıcı politikalarla karşı karşıyayız"

Bu içerik 0 kez okundu.

KESK Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Yiğit, Eğitim-Sen Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Varol Öztorun, SES Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Pınar İçel ve SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan, yaşanan ekonomik kriz, maaşlardaki kayıp ve toplu sözleşmeyle ilgili basın açıklaması yaptı.

KESK Genel Merkez Yürütme Kurulu'nun gerçekleştirdiği açıklamada, şunlara yer verildi; "İktidarın, başta KESK olmak üzere tüm toplumsal muhalefeti susturmaya, etkisizleştirmeye çalıştığı bir süreçten geçiyoruz. Konfederasyonumuz KESK ve bağlı iş kolu sendikalarımız açık bir saldırıyla ve baskıcı politikalarla karşı karşıyadır; sendikal hak ve özgürlükler KHK’ler yoluyla yok edilmek istenmektedir. Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyeleri asılsız ihbarlar, önceden hazırlanmış listelerle sorgusuz sualsiz işten atılmış, iş güvencemiz ortadan kaldırılmış, güvencesiz, esnek istihdamı hakim istihdam biçimi haline getirecek adımlar hayata geçirilmiştir."

"Koltuk değneği görevi görüyorlar"

Kamu emekçileri, yeni istihdam politikalarıyla farklı statü ve ücret uygulamalarıyla parçalanmış, emekçiler bireysel kurtuluşu çare görmeye itilmiştir veya sendikal mücadele güdümlü konfederasyonlarla boğulmaya çalışılmaktadır. Yandaş işçi, memur sendika ve konfederasyonları, işveren kuruluşları AKP ve Saray’ın uyguladığı ekonomik ve siyasal politikalara karşı gelişebilecek tepkileri yok etmede koltuk değnekliği görevi görmek üzere seferber edilmiştir."

"Yeni toplu sözleşme istiyoruz"

KESK Genel Merkez Yürütme Kurulunun Ocak 2019 ikinci yarısına kadar uygulayacağı program ise şu şekilde belirtildi;Krizin bedelini emekçiler ödemeyecek konulu mücadele programımıza hazırlık kapsamında  metropol iller başta olmak üzere mümkünse tüm illerde panel, çalıştay, forum gibi aydınlatma faaliyetleri düzenleyeceğiz. Hem 2017 yılında imzalanan toplu sözleşme hem de maaşlarımıza enflasyon farkı yansıtılması uygulaması AKP iktidarının ve yandaş sendikaların emekçilere yaşattığı kayıplar ve krizin yarattığı yoksullaşma karşısında hükmünü yitirmiştir. Bu nedenle derhal yeni ve gerçek bir toplu sözleşme yapılması ve maaşlarımızda yaşanan gerçek enflasyon temel alınarak artış yapılması talebi ile Aralık ayı içerisinde büyük kurumların önünde, kentlerin meydanlarında basın açıklamaları yapacak, işyerlerinde bildiriler okuyacağız."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!