Başkan Tepe'den greyder açıklaması

Başkan Tepe'den greyder açıklaması
Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediyeye ait olan greyderin 1 aylığına Atakum Belediyesi'ne görevlendirilmesine yönelik sosyal medyada kasıtlı olarak ortaya atılan asılsız iddialar üzerine kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için açıklama yaptı.

 

Gülyalı Belediyesi'ne ait olan greyderin Atakum Belediyesi'ne görevlendirilmesi üzerine ortaya atılan iddialara tepki gösteren Tepe, "Belediyemize ait söz konusu iş makinesi 4.10.2019-4.11.2019 tarihleri arasında Atakum Belediyesi’ne görevlendirilmiştir. Görevlendirmeyle ilgili söz konusu gündem; Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısına taşınmış, Gülyalı Belediyesi’nin web sitesinde günler öncesinden yayınlanmış, Hoşköy Mahallemizde halka açık toplantıda oy çokluğuyla kabul edilmiştir. Dolayısıyla iddia edildiği gibi “habersizce bir gönderim” söz konusu değildir." dedi.

"Atakum Belediyesi'yle anlaşmamız var"

'İş makinesinin gönderilme sebebi ise Atakum Belediyesi’yle yapılan bir anlaşmanın tarafımıza düşen sorumluluğu gereğidir' diyen Tepe, şunları kaydetti; "Belediyemize ait söz konusu iş makinesinin operatörü olan personelimiz Temmuz 2019 tarihinde kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır. Söz konusu iş makinesini belediyemizde kullanabilecek operatör bulunmadığından, yaz dönemi olması sebebiyle artan yol bakım talebine karşılık bir süre Piraziz Belediyesi’nin iş makinesi mahallelerimizde görevlendirilmiştir. Zor durumumuzda imdadımıza yetişerek vatandaşımızın yol problemine çözüm üretmemizi sağlayan Atakum Belediyesi’yle karşılıklı bir anlaşma yapılmıştır. Anlaşma gereği Atakum Belediyesi personelini 2 ay süreyle belediyemize görevlendirmiştir. Görevlendirilen personelin maaş, yolluk, mesai vb. bütün ödemeleri Atakum Belediyesi'nce gerçekleştirilmiştir. 2 aylık personel görevlendirilmesine karşılık Atakum Belediyesi’nin talebi, belediyemize ait iş makinesinin kendilerine 1 ay süreyle geçici olarak görevlendirilmesi olmuştur. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde yaz dönemi dışında havaların yağışlı geçtiği diğer aylarda iş makinesinin sahada kullanılamayacak olması sebebiyle Ekim ayında gerçekleştirilecek görevlendirme uygun görülerek anlaşmaya varılmıştır. Nitekim halkımızın seçtiği Gülyalı Belediyesi Meclisi’nin Gülyalı halkı önünde aldığı kararla iş makinemiz; oluşabilecek her türlü kaza, hasar vb. garanti şartlarını da göz önünde bulunduran protokolle bir ay süreyle geçici olarak Atakum Belediyesi’ne görevlendirilmiştir. Aracın kiralanması, satışı vb. hiçbir durum söz konusu değildir."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!