BAŞKAN GÜLER FATURAYI 3 KİŞİYE KESTİ!

BAŞKAN GÜLER FATURAYI 3 KİŞİYE KESTİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu ve Ünye'deki hayvan barınaklarının içler acısı görüntüsünün ardından yaptığı soruşturma sonucunda Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Aydın Demirel ve Veterinerlik Hizmetleri Şube Müdürü Mürsel Şahin'i görevden aldı.

Altınordu ve Ünye'de hayvan barınaklarında köpeklerin aç ve perişan hallerinin sosyal medyaya ve ulusal basına yansımasının ardından soruşturma başlatan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, gerekenin yapılacağını ve sorumlusu kimse cezalandırılacağını söylemişti.

Yapılan soruşturma sonucunda 3 yetkiliyi görevden aldığını aktaran Başkan Güler; "İlimizde bulunan hayvan barınağında yaşanan sıkıntının çözüme kavuşturulması, mevcut barınağın iyileştirilmesi ve modern bir tesis haline getirilmesi için gereken adımları hızlı bir şekilde atmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan üzüntü verici görüntülerin ardından başlattığım soruşturma neticesinde de Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Aydın Demirel ve Veterinerlik Hizmetleri Şube Müdürü Mürsel Şahin'i görevden aldım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

Öte yandan Ünye ilçesindeki hayvan barınaklarının inşası sürerken, Altınordu İlçesindeki barınak alanında yeni kafes ve barınma odalarının yapımı gerçekleştiriliyor.

Ünye Hayvan Barınağı'ndaki hayvanlar ise kalacak yerleri olmadığı için Samsun'un Bafra ilçesi ile Altınordu'daki hayvan barınaklarına kontrolleri yapıldıktan sonra yerleştirildi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!