Balıkçılar kepenk kapattı!

Balıkçılar kepenk kapattı!
Bu içerik 0 kez okundu.

Av yasağının üzerine Kurban bayramı da yaklaşınca, balıkçı esnafının büyük bölümü, geçici olarak kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Balıkçı esnafı Aziz Ceylan, ‘Şuanda Ordu merkezde 2 tane balık tezgâhı açık, bunun sebebi yaz balıklarının fiyatının fazla olmasıdır ancak yeni sezondan ümidimiz var balık bol olursa fiyatlar düşer.’dedi

‘Şuanda balık fiyatları pahalı bundan dolayı birçok balıkçı tezgâhına kepenk kapattı’ diyen balıkçı esnafı Aziz Ceylan şunları kaydetti;

“Şuanda bunun sebebi denizimizde yaz balıkçılığı olduğu için balık fiyatları da oldukça pahalı. Malum çoğu balıkçı esnafı da açmıyor dükkânını, açanlar da belli başlı esnaflardır. Şuanda Ordu merkezde 2 tane balık tezgâhı açık ve diğerlerinin tezgâhını açmamasının av yasağı. Av sezonu Eylül 1‘de açılacak Nisan 15’de kapanacak. Balık sezonu arasında çıkan balıklar yaz balıkçılığı grubuna girdiği için biraz pahalı oluyor bu yüzden herkes tezgâhını açıp bu fiyattan balık satamıyor.”

Palamut kayıp!

Yeni sezondan ümitli olduklarını aktaran Ceylan, “Bu sene sezon Allahın izniyle iyi olacağını düşünüyoruz ama şuanda Palamut çıkması gerekirken yüzünü görmedik. Birkaç haber alıyoruz balıkçılardan ama bu sene Palamuttan ümidi kestik gibi bir durumdayız. Ne olacağı belli değil. Geçen seneki gibi Palamut bolluğunun olacağını zannetmiyoruz. Ama sezondan ümidimiz var. İnşallah Hamsi, Çinakop İstavritin bol çıkacağından eminiz.”diye konuştu. Samet SezerSeran Eren Şensoy (Ordu Hayat)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!