istanbul escort

"Balıkçılar bindikleri dalı kesiyor"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da uzun yıllardan bu yana balıkçı esnaflığı yapan Karadeniz Balıkçılık sahibi Mustafa Memiş, ince hamsinini tutulmasının sonraki sezonlar için hamsinin azalmasına neden olduğundan balıkçıların buna dikkat etmesi gerektiğini savundu.

Hamside artık sona gelindiğini belirten Memiş, tezgahta yerli hamsi sattıklarını, hamsi az olduğundan Gürcistan'dan gelmediğini söyledi. 

"Hamsinin sonuna gelindi"

Hamsi sezonunun bitmek üzere olduğunu hatırlatan Memiş; "Hamsi 30-35 lira bandında, hamsi günü birlik olursa oluyor. Zaten sezon sonu geldi hamsinin. Hamsi tezgahlarda ekstra çıkan hamsi, normal çıkan hamsi olsa 30 lira değil 15-20 lira bandında olur. Şuan sattıklarımız yerli hamsi, Gürcistan'da ya da Abhazya’dan gelen hamsi değil. Yaklaşık 1 ay önce geliyordu ama bu sene hamsi zayıf olduğundan gelmiyor. Zaten oradaki teknelerin çoğu geldi ama Abhazya’da tekneler var. Onlarda orada yem fabrikasına çalışıyor." dedi.

"İnce hamsi tutulması yasaklanmalı"

Belli boya ulaşmamış hamsilerin avlanmasına engel olunması gerektiğinin altını çizen Memiş; "İnce hamsiyi tutuyorlar, aslında küçük hamsiyi tutturmamak lazım. Oradaki hamsiyi tutmamaları için Sahil Güvenlik geçişlere fırsat vermemesi lazım. Aslında balıkçılar kendi bindikleri dalı kesiyorlar. Hal böyle olunca balık, hamsi çeşitleri azalmaya başlıyor. Devlet yasayı koyuyor ama uygulamada zayıf kalıyor. İnsanların da biraz kendi içinde olması lazım, ince hamsiyi tutunca seneye hamsi olmuyor. Sürekli böyle devam ediyor. Bunun sıkıntısını herkes yaşıyor. Balık olmayınca tezgâhlarda ki fiyat artışına da etki ediyor."

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!