BALIK SEZONUNDA SON GÜN!

BALIK SEZONUNDA SON GÜN!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordulu balıkçılar, 1 Eylül'de "Vira bismillah" diyerek başladıkları av sezonunu bugün kapatıyorlar.

 

Sezonu palamutla açan, hamsiyle devam eden Ordulu balıkçılar, son dönemde balıkların azalmasıyla birlikte istavrit ve mezgit tutmaya başlamıştı. Uzun yıllardan sonra yüzleri gülen balıkçılar, bugün itibariyle son kez denize çıkacaklar.

"Yüzümüz geldi"

Perşembe Medreseönü'nde balıkçılık yapan Abdullah Memiş; "Bu sene balıkçılık iyiydi, gırgırlar balık tuttular ve bundan güzel para kazandılar. Ordu civarında da bu sene güzel balık aldık, küçük balıkçı olsun büyük balıkçı olsun yüzleri güldü. Bu sezonda istavrit, palamut, mezgit, barbun iyi çıktı çok şükür. Hamsi biraz zayıftı hava sıcak gittiği için ama yine de yüzlerimiz güldü." dedi.

"Masraflar arttı"

İlkay Çelik ise; "Sezon artık bitti diyebiliriz. Sezonun bitimiyle beraber Ordulu vatandaşlarımız balıksız kalmaz. Fiyatları yüksek buluyorlar aslında hayat pahalılaştı, bu zamandan sonra da fiyatlar düşmez. Çünkü bu sorunları bizde yaşıyoruz. Aslında hepsi sirkülasyon; ağ fiyatı arttı, mazota zam geldi bizde etkilendik. Böyle olunca da balık fiyatları da artacak. Böyle her şey birbirini karşılar." diye konuştu.

Ordulu balıkçılar, bugün son verecekleri balık sezonunun ardından tekne ve ağlarını tamir etmeye başlayacaklarını belirterek, 1 Eylül'de de yeni sezona merhaba diyeceklerini söylediler.

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!