istanbul escort

Balığın bolluğu kasapları etkiledi!

Balığın bolluğu kasapları etkiledi!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, bu sene yaşanan balık bolluğunun et satışlarını olumsuz etkilediğini dile getirdi.

 

Piyasada büyük bir durgunluk olduğunu aktaran Gülmez, bunda hem ekonomik krizin hem de balıkların bol olmasının etkisi olduğunu kaydetti.

Et fiyatlarına genel olarak zam yapılmadığını belirten Gülmez, " Mevsim itibariyle hamsi ve balık türlerinin yoğun olduğu için et satışları da buna bağlı olarak azaldı" dedi.

Piyasada genel olarak yaşanılan ekonomik sıkıntının kendileri de yansıdığına değinen Gülmez, dışarıdan gelen etleri değil, Ordu ve çevresinde yetiştirilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanları vatandaşların etlerini vatandaşlara sattıklarını söyledi.

"Et işinde büyük bir düşüş var"

'Balık sezonunun açılması da kasapları etkiledi' diyen Gülmez; " Karadeniz Bölgesi'nde olduğumuz için insanların hamsi, balık özlemi oluyor. İster istemez balık satışları da etkiliyor. Et işinde büyük bir düşüş var. Yaz dönemine göre daha düşük fiyatlara et satıyoruz. Vatandaşlarımız, 30 liraya 1 kilo ne olduğu belli olmayan eti alacağına, 800 gr. yerli üretim almalarını öneriyoruz. İlk önce bizim kendi aramızda birbirimizi tutmamız lazım." dedi.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!