BAKKALLARA MÜJDE!

 BAKKALLARA MÜJDE!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, Hükümetin bir mahallede ya da caddede birden çok olan büyük market zincirlerine kısıtlama getirmesine değinerek; "Bugüne kadar esnafımız zaten sıkıntıyı çekti. Eğer bu gerçekleşirse, en azından bundan sonra küçük esnafımız bu kadar sıkıntı çekmez." dedi.

Hükümet, mahalle esnafını rahatlatacak bir yasa teklifi hazırlığına başladı. Önümüzdeki aylarda TBMM gündemine taşınması beklenen teklife göre, aynı cadde üzerinde onlarca market açılamayacak. Belli bir nüfus kriteri belirlenip o alanda belli sayıda market açılmasına izin verilecek.

"Nefes aldırır"

Hükümetin bir mahallede ya da caddede birden çok olan büyük market zincirlerine kısıtlama getirmek için yasa tasarısı hazırlamakta olmasını da değerlendiren Erdoğan Akyürek; "Bugüne kadar zaten sıkıntıyı çeken çekti. Hiç olmazsa esnafın refah düzeyi yükselir. Zincir marketler artık mahalle aralarına bile girmeye başladı. Bu da çok büyük bir sıkıntıdır. Hükümetimiz de bunu gördü ve önlem almaya çalışıyorlar. Biz de bunun takipçisiyiz. Yakın bir zamanda artık bu tür marketlerin her mahalle arasına açılması engellenecektir. Bugüne kadar esnafımız zaten sıkıntıyı çekti. Eğer bu gerçekleşirse, en azından bundan sonra küçük esnafımız bu kadar sıkıntı çekmez. Bu sorunun çözümünü en yakın zamanda büyük bir umutla bekliyoruz." dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)                                                                 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı